Okładka książki Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Podręcznik terapeuty Marsha Linehan
Marsha Linehan Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychiatria i psychoterapia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychiatria i psychoterapia
DBT Skills Training Manual
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2016-01-01
2016-01-01
Robert Andruszko
psychoterapia psychologia psychiatria terapia terapia dialektyczno-behawioralna DBT

Okładka książki Radzić sobie z rakiem. Jak zapanować nad emocjami i odzyskać nadzieję Elizabeth Cohn Stunt, Marsha Linehan
Radzić sobie z... Elizabeth Cohn Stun...
Okładka książki Zespoły konsultacyjne w terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT®) Marsha Linehan, Jennifer H.R. Sayrs
Zespoły konsul... Marsha Linehan, Jen...

Graven, skoro jak piszesz, że "wiesz iż książka nie jest przeznaczona dla przeciętnego czytelnika"... bo to przecież podręcznik terapeuty. To jak powiedz mi "z czystym sumieniem" - jak również twierdzisz możesz ją słabo ocenić, że jest słabo napisana...? Przecież Twoja opinia jest absolutnie nielogiczna. Skoro nie jesteś terapeutą, a kupiłeś ją sobie żeby poszerzyć wiedzę, dokształcić się, a ci nie wyszło bo się zorientowałeś, że nie masz odpowiedniej wiedzy psychologicznej to jej przynajmniej nie oceniaj w tak bezmyślny sposób. Napisz, że książka jest napisana językiem naukowym i przeznaczona dla terapeuty, tak jak widnieje na jej okładce, że ewentualnie ją odradzasz "laikom".
Ja np. jak czytam książkę o fizyce kwantowej i nie rozumiem połowy, to piszę, że jednak trzeba mieć więcej niż minimalne pojęcie, ale nie osądzam, że jest napisana słabo tylko dlatego, że moja wiedza nie jest wystarczająca. Poza tym w opisie tegoż podręcznika jest zawarta informacja, że jej uzupełnieniem są "ćwiczenia".
Na szczęście zawarłeś najważniejsze info: mnie nie słuchajcie.

Według mnie pozycja wartościowa.

Nie dotrwałem do końca. Wiem, książka właściwie nie jest przeznaczona dla przeciętnego czytelnika, bo wymaga posiadania zaawansowanej wiedzy z dziedziny psychologii. Mimo to myślę, że mogę z czystym sumieniem stwierdzić, iż ta pozycja jest słabo napisana. Do tego obowiązkowo wymaga drugiej części z ćwiczeniami, do której co chwilę się odnosi.

Brak tutaj wiedzy teoretycznej - raczej zaproponowanie szeregu pomysłów na organizację swojej pracy, ale mnie nie słuchajcie - nie jestem terapeutą.

--------------------
Odpowiedź dla "Pani": Mogę, ponieważ to portal z ocenami i prostymi opiniami użytkowników pod najprzeróżniejszymi książkami - a nie portal z profesjonalnymi recenzjami naukowymi. Czytałem inne książki z dziedziny psychologii/terapeutyki i mam "jakiś" punkt odniesienia. W mojej ocenie ten tytuł jest słaby i chciałbym ostrzec inne osoby o podobnym do mojego guście. Ponadto chciałbym zauważyć, że uczciwie podkreśliłem nie posiadanie przeze mnie profesjonalnych kompetencji. Do czego warto dodać, iż MASA ("Bunt mas" Gasset) ludzi z formalnymi kompetencjami pozbawiona jest higienicznego myślenia i tylko powtarza schematyczne zachwyty (czy skowyty),bo tak wypada osobie "wykształconej". Pozdrawiam

Brak tutaj wiedzy teoretycznej...

• Psychologia
  • Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego