(Nie)Boszczyk mąż

humor tajemnica chmielewska
kryminał, sensacja, thriller
9788388791994
humor tajemnica chmielewska

Śmieszna, spójna, nie do końca mój klimat.

Zabawna, momentami irytująca a to za sprawą głównej bohaterki i jej równie mało inteligentnego męża oraz za fakt, że książkę zdecydowanie możnaby skrócić o kilkanaście stron. Zupełnie inna od "Lesia" więc porównywać nie będę.
Mocne cztery za zabawne fragmenty.

Przebrnęłam.
Język, jak dla mnie, średnio spójny z czasem akcji.

Książka jest świetna, bardzo ciekawa i z humorem. Polecam

Jak tu ubić męża? Oto jest pytanie. Przezabawne teksty, niesamowite pomysły i duża dawka humoru. Chmilelewska jaką lubię :)

Fajny kawałek literatury, godny mistrzyni Chmielewskiej. Pełen zaskakujących dialogów, dziwnych pomyłek, zbiegów okoliczności. Ciekawe podejście do tematu, od strony potencjalnej morderczyni i nic nie rozumiejącej jej siostrzenicy. I wszystko się dobrze kończy.

Lekka i zabawna farsa małżeńska. Czyli wszystko czego oczekiwałam po Chmielewskiej i tej pozycji

Zaczynamy od poznania Malwiny oraz jej stosunku do męża - Karola. Jest dość obrazowo przedstawione, jakiż to on jest okropny, więc pierwsza fala sympatii czytelnika jest skierowana w stronę Malwiny. Dopiero nieco później poznajemy punkt widzenia Karola i uczucia do bohaterów obracają się o 180 stopni. Chmielewska pięknie manewruje tu sympatią i antypatią czytelnika, bo...

Nie jest to moja ulubiona książka pani Chmielewskiej, to na pewno. Bo to też nie kryminał, zagadki nie ma tu żadnej, a w napięciu też nijak nie trzyma. To po prostu perypetie pewnego niezbyt udanego małżeństwa nad którym zawisło widmo rozwodu. Żona postanawia zabić męża, ale że jej poziom inteligencji jest nierealistycznie niski raczej nie ma na to widoków. Postaci są...

Farsa małżeńska. Obraz relacji pary z długim stażem, ich uczucia miłosnych wzruszeń zamieniają się w walkę.Jak zawsze zabawny humor.

Dyskusje

2 766