Bill BassJon Jefferson Wydawnictwo: Znak Seria: Trupia Farma literatura faktu
Death's Acre: Inside the Legendary Forensic Lab the Body Farm Where the Dead Do Tell Tales
2017-09-13
Trupia Farma
Janusz Ochab kryminalistyka Tennessee farma zwłoki

Okładka książki Trupia Farma. Nowe śledztwa Bill Bass, Jon Jefferson
7,5
Trupia Farma. ... Bill Bass, Jon Jeff...
Okładka książki Without Mercy Bill Bass, Jon Jefferson
0,0
Without Mercy Bill Bass, Jon Jeff...
Okładka książki The Breaking Point Bill Bass, Jon Jefferson
0,0
The Breaking P... Bill Bass, Jon Jeff...
Okładka książki Kości z Awinionu Bill Bass, Jon Jefferson
7,0
Kości z Awinionu Bill Bass, Jon Jeff...

Tytuł ksiązki może być nieco mylący, bo sama "farma" stanowi jedynie tło dla barwnej i szczegółowej opowieści o najciekawszych pracach w karierze wybitnego badacza ludzkich kości. Na pewno nie jest to tematyka dla każdego, ale przeczytanie tej książki daje dużo więcej konkretnych wiadomości niż oglądanie niezliczonych seriali fabularnych o wątpliwej jakości.

Trupia farma- książka, w której zostały opisane przełomowe badania w dziedzinie antropologii sądowej oraz pomoc, jaką zyskały służby bezpieczeństwa w łapaniu morderców. Bill Bass, czyli autor tego dzieła oraz jego główny bohater to niezwykle utalentowany, zdeterminowany oraz inteligentny człowiek, dzięki któremu pewne dziedziny naukowe rozwinęły się niesamowicie.

Akcja...

Tytułowa ”Trupia farma” jest obiektem, na którym owoce swojej pracy zbiera znany w świecie antropolog sądowy-Bill Bass. Jego wiedza oraz metody pracy stawały się często nieodzowne dla organizacji federalnych czy też lokalnego wymiaru sprawiedliwości poszukujących sprawców kryminalnych nadużyć. Bill Bass to człowiek badający rozkład ludzkich zwłok na potrzeby określenia daty...

„Trupia Farma”- tego tytułu nie należy mylić z powieścią kryminalną Patricii Cornwell, która jest zresztą serdeczną przyjaciółką autora niniejszej książki. Nie wiem, która z książek powstała pierwsza, ale palma pierwszeństwa z pewnością należy się Billowi Bassowi, bowiem to on założył Ośrodek Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee zwany potocznie Trupią Farmą co z...

Świetna książka, dostałem dokładnie to, czego oczekiwałem. W połączeniu z Stuleciem Detektywów tworzą idealny duet na krwawe wieczorne opowieści.

Jedyną pewną rzeczą w życiu każdego człowieka – czy to neandertalskiego, czy współczesnego – była, jest i będzie śmierć. Kiedy serce przestaje pompować krew, a mózg umiera rozpoczyna się opowieść. Nie każdy jednak jest w stanie ją zrozumieć. William Bass, słynny antropolog, staje między czytelnikiem a śmiercią i w roli tłumacza, otwiera dotąd nieznane drzwi.

𝐁𝐨𝐝𝐲...

Genialna książka! Trzyma w akcji od 1 do 350 strony. Nie potrafiłam tak po prostu przeczytać jednego rozdziału, wciąga niesamowicie.

Oczekiwałam chyba więcej "mięcha" - merytorycznych konkretów i wiedzy.

12/52

Cóż teraz wiem że lepiej rozpuszczać zwłoki w kwasie lub spalić w bardzo wysokiej temperaturze. :{ A tak serio
Nauka antropologi i nie tylko a także rozwój tych nauk.
Czytają kości jak książki

• 2018
  • 2019
  • Literatura faktu
  • E-book

Bill Bass Trupia Farma. Sekrety legendarnego laboratorium sądowego, gdzie zmarli opowiadają swoje historie Zobacz więcej

Video

Video