Popiół za popiół

Jenny HanSiobhan Vivian Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Ból za ból (tom 3) literatura młodzieżowa
Ashes to Ashes
Ból za ból (tom 3)
literatura młodzieżowa
Andrzej Goździkowski
młodzież przyjaźń zemsta tajemnice literatura amerykańska

serdecznie polecam całą serię :)

Zaskakujący koniec, polecam całą serie:)

Pierwsze dwie części tej serii przeczytałam już dawno, ale po ostatnią część sięgnęłam dopiero niedawno... Pierwszy tom był taki średnio, drugi tom był o niebo lepszy a co do trzeciego tomu mam mieszane uczucia... Niby dużo się działo, ale jakoś ta historia nie zaskoczyła mnie zbytnio (wszystko dało się przewidzieć wcześniej), a szkoda! Liczyłam na coś więcej po 2 części :(...

Książka była niesamowita. Zaskakiwała mnie. Ogromnym szokiem była dla mnie przemiana Mary. Mary była na początku słodziutką, a w niektórych momentach nawet przesłodzoną dziewczyną, a w tej części stała się potworem. Na końcu jednak okazała się dobrym człowiekiem (duchem). Szkoda, że Reeve rozstał się z Lillią.

Na półkach: , , , ,

Po 2 części byłam ciekawa w jakim kierunku pójdzie 3 tom i niestety, ale poszedł w taki, który niezbyt mi się podobał.

Naprawdę fajny był wątek paranormalny, ale jakoś nie pasował mi do tej książki. Byłby to fajny motyw, ale na inną powieść. Tutaj jednak wolałam, żeby wszytsko odbywało się w świecie realnym, a niestety tak nie było.

Mimo wszytsko książkę czytało mi się...

Ciekawa książka, mimo że byłam trochę zmieszana przy pierwszym tomie, ale było warto. Super pomysł, super wyobraźnia, polecam. Fajne jest to, że książka jest napisana nie przez jedną autorkę, co daje nam ciekawszy wątek. Kazda coś od siebie dodała i powstała bardzo super książka. Polecam !

Ci, którzy śledzą moje poczynania książkowe na bieżąco, wiedzą, że dwie poprzednie części oceniłam osiem na dziesięć. Czułam, że to jest to, zaczynało się rozkręcać, akcja nabierała tempa, a w książce zaczęły pojawiać się niezwykle intrygujące i emocjonalne wątki. Niestety też, coraz częściej zauważałam, że coś jest nie tak. Autorki wprowadzały dziwny, magiczny i lekko...

Tom ostatni. Nie jest zły, ale... Jakoś mnie rozczarował. Niby wszystko się wyjaśniło.... Tylko tak jakoś coś mi zabrakło.
Jeżeli chodzi o całość - bardzo fajnie się czyta. Mogę polecić.

Każdy z nas posiada swój stosik wstydu. Piętrzące się książki tylko czekają, aż po nie sięgniemy, ale wciąż powstrzymują nas pojawiające się nowości. Zawsze znajdzie się coś lepszego i ciekawszego, a lektur zamiast ubywać, tylko przybywa. Chociaż nie robię tego specjalnie, to również posiadam taką górkę nieprzeczytanych pozycji, ale raz na jakiś czas staram się ją...

Kiedy zaczynałam czytać pierwszy tom trylogii, nie sądziłam, że pojawią się w niej wątki paranormalne. Choć trochę się to pogmatwało, to ja jestem zadowolona.

Dyskusje

• Chcę w prezencie