rozwińzwiń

Z minionych lat życia 1892-1945

Okładka książki Z minionych lat życia 1892-1945 Julian Kulski
Okładka książki Z minionych lat życia 1892-1945
Julian Kulski Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Syrenki biografia, autobiografia, pamiętnik
356 str. 5 godz. 56 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Seria:
Biblioteka Syrenki
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania:
1982-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1982-01-01
Liczba stron:
356
Czas czytania
5 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
8306007506
Tagi:
wspomnienia Druga Rzeczpospolita II wojna światowa historia Warszawy Warszawa
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wspomnienia o Stefanie Starzyńskim Karolina Beylin, Maria Błaszczykowa, Zofia Chomętowska, Stanisław Dębowski, Marian Marek Drozdowski, Marian Wacław Drozdowski, Jan Gebethner, Aleksander Ivanka, Wincenty Iwanowski, Jarosław Iwaszkiewicz, Michał Kaczorowski, Ludwika Kraskowska-Nitschowa, Julian Kulski, Jan Lechoń, Wacław Lenga, Stanisław Lorentz, Czesław Nusbaum, Zygmunt Ogrodzki, Kazimierz Pollack, Marian Porwit, Adam Próchnik, Anna Maria Przybyłowiczowa, Tadeusz Przypkowski, Stefan B. T. Radliński, Janusz Regulski, Stanisław Różański, Barbara Sadzewicz-Malanowicz, Adam Słomczyński, Antoni Słonimski, Jan Starczewski, Zbigniew Świętochowski, Stanisław Szanter, Stanisław Szwalbe, Eugeniusz Szwankowski, Zdzisław Jan Targowski, Wanda Telakowska, Stanisław Tołwiński, Roman Tomczak, Aleksander Władysław Zawadzki, Wiktor Zieleniewski
Ocena 7,0
Wspomnienia o ... Karolina Beylin, Ma...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2729
611

Na półkach: , ,

Wspomnienia napisane gładko i dość ciekawie, tyle że nie do końca wiadomo, po co wydane akurat w serii Biblioteki Syrenki. Lwia ich część - bite 200 stron - nie dotyczy bowiem Warszawy, a to, co dotyczy, czyli segmenty o współpracy Kulskiego ze Stefanem Starzyńskim oraz jego praca za okupacji w Zarządzie Miejskim, zostało szerzej opracowane w odrębnych wydawnictwach. Jeśli więc ktoś chce dowiedzieć się więcej o Starzyńskim, to sięga po książkę "Stefan Starzyński w mojej pamięci", a jeśli o Zarządzie Miejskim - to zapoznaje się z "Zarządem Miejskim Warszawy 1939-1944". Obie te publikacje w zasadzie dublują informacje zawarte tutaj, choć bywa, że różnią się w detalach, co samo w sobie jest zjawiskiem zastanawiającym. Bo w końcu wszystkie trzy rzeczy wyszły spod ręki jednej osoby.

Po odjęciu dwóch nadmienionych tematów zostaje młodość autora, jego studia w Brukseli, służba w Legionach Polskich, internowanie w Beniaminowie oraz - związana już ze znajomością ze Starzyńskim - kariera zawodowa w komisji rewindykacyjnej w Moskwie i w Ministerstwie Skarbu (m.in. kierowanie Państwowym Monopolem Spirytusowym). Czyli poczytać można, ale naszej wiedzy w kwestii Warszawy nam to nie wzbogaci. Innymi słowy - lektura w pewien sposób rozczarowująca.

Wspomnienia napisane gładko i dość ciekawie, tyle że nie do końca wiadomo, po co wydane akurat w serii Biblioteki Syrenki. Lwia ich część - bite 200 stron - nie dotyczy bowiem Warszawy, a to, co dotyczy, czyli segmenty o współpracy Kulskiego ze Stefanem Starzyńskim oraz jego praca za okupacji w Zarządzie Miejskim, zostało szerzej opracowane w odrębnych wydawnictwach. Jeśli...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3
  • Posiadam
    3
  • Przeczytane
    2
  • Varsaviana
    1
  • 2.Wspomnienia/Pamiętniki/Listy
    1
  • Czeka w bibliotece
    1
  • Wspomnienia
    1
  • 0.3.Do kupna/pożyczenia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Z minionych lat życia 1892-1945


Podobne książki

Przeczytaj także