Kup teraz - 3 oferty w cenie od 44.90 zł do 44.90 zł

Psychologia hejtu, czyli jak radzić sobie z krytyką w życiu osobistym i zawodowym

Mateusz Grzesiak Wydawnictwo: Starway Institute nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Starway Institute
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2017-07-23

W książce zostało przedstawione zjawisko deprecjonowania, ale można również spojrzeć na nią pod trochę innym kątem. Można popatrzeć na siebie jak na jednostkę, w której umyśle zachodzą konkretne mechanizmy, które przed czymś bronią, a następnie można je w bardzo łatwy sposób ponazywać i stać się bardziej świadomym. Bardzo ciekawa pozycja, na którą można spojrzeć trochę...

Ciekawa i wartościowa książka.Można z niej wynieść wiele fantastycznych rad w kontekście zjawiska hejtu.

Na półkach: , , , ,

Wartościowa książka napisana przez psychologa. Język chwilami trudny, ale warto przebrnąć do końca. Autor potrafi przyjrzeć się również swoim dawnym poglądom i zachowaniu.

Bardzo ciekawa, merytoryczna książka. I - co najważniejsze - z dystansem. Autor pokazuje, że hejt jest całkowicie naturalnym zjawiskiem, zwłaszcza w dobie internetu. Może nie jest zjawiskiem dobrym czy właściwym, ale zwyczajnie nie da się go uniknąć. Pokazuje też, jak kultura, w której żyjemy i nasza historia wpływa na rozwój tego problemu. Tak naprawdę często hejtujemy...

Może zamilknę bo zrobią ze mnie hejtera.

...albo nie ..

Autor nie załapał, że jak żyje swoim życie i nie wchodzi butami w życie innych to nic się nie dziej. Gorzej jak ktoś swoimi działania podważa intelekt innych. Każdy kontrprzykład zamienia się w hejt?

Książka znakomita merytorycznie. Napisana nieinwazyjnie i przystępnie, bardzo dobrze się czyta. Powinna być lekturą obowiązkową. Szkoda tylko,ze nie ukazała sie 10 lat wcześniej.

Szkoda czasu i pieniędzy...trzymajcie się od autora z daleka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo merytoryczna i z ciekawymi przykładami. W przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy stojące za hejtem - tym internetowym i tym realnym (np. mobbing, bullying). Pozycję polecam przede wszystkim rodzicom, którzy chcą dowiedzieć się, jak ochronić dziecko i przygotować je na nieuzasadnione ataki ze strony otoczenia.

Dlaczego taka ocena? Książka jest swoistym systemem obronnym polegającym na robieniu z siebie ofiary losu. Kto ma inne zdanie niż twoje, ten hejter i sieje nienawiść. Książka ma charakter typowo sekciarski. Jest czymś niewyobrażalnym, jak nasze społeczeństwo staje się zubożałe intelektualnie, że potrzebuje takich książek.

• 2018
  • Psychologia