Plac Zbawiciela

Okładka książki Plac Zbawiciela Przemysław Chojecki
Okładka książki Plac Zbawiciela
Przemysław Chojecki Wydawnictwo: Papierowy Motyl literatura piękna
235 str. 3 godz. 55 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Papierowy Motyl
Data wydania:
2017-05-11
Data 1. wyd. pol.:
2017-05-11
Liczba stron:
235
Czas czytania
3 godz. 55 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365816009
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
697
58

Na półkach: ,

Czuję, że jednak nie była to książka dla mnie. Jest to zbiór myśli na temat teraźniejszości napisana w formie dialogu, poruszająca wiele aktualnych i ponadczasowych tematów, ale głównie skupia się na przyczynach, skutkach i nastawiania do migracji ludności. Główny bohater, 28-letni mężczyzna po siedmiu latach za granicą zastanawia się czy wrócić do Warszawy. Trochę mówi o swoich planach, trochę o osiągnięciach, ale przede wszystkim mówi o tym, że pisze książkę i opis tej książki jest identyczny z tą którą czytam... co jakiś czas wspominane jest o jego poprzedniej książce, która nie została dobrze przyjęta i o tym że pisze z potrzeby pisania, nie dla ludzi... Nie wiem, naprawdę nie wiem co myśleć. Może jeśli ktoś lubi filozoficzne rozważania napisane w dość łatwy do przyswojenia sposób, to możecie sięgnąć po książkę, wam może bardziej przypadnie do gustu, bo niestety ja się wynudziłam. Przemek, mimo wszystko dziękuję za egzemplarz książki! Twój styl pisania jest naprawdę dobry i gdyby tylko było więcej opisów zdarzeń niż myśli to moja opinia byłaby inna! Pisz dalej i powodzenia we wszystkich twoich planach!

Czuję, że jednak nie była to książka dla mnie. Jest to zbiór myśli na temat teraźniejszości napisana w formie dialogu, poruszająca wiele aktualnych i ponadczasowych tematów, ale głównie skupia się na przyczynach, skutkach i nastawiania do migracji ludności. Główny bohater, 28-letni mężczyzna po siedmiu latach za granicą zastanawia się czy wrócić do Warszawy. Trochę mówi o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
265
212

Na półkach: , ,

Plac Zbawiciela to spisane krótkie rozmowy i wewnętrzne monologi traktujące o współczesności. Autor porusza w swojej książce szeroką gamę tematów, które w mniejszym lub większym stopniu oscylują wokół emigracji, z którą Chojecki zdążył się już dobrze zapoznać. Jego wywody są bardzo głębokie, dojrzałe i momentami nieco filozoficzno-egzystencjalne, nawet powiedziałabym, że czasami są odrobinę przytłaczające, co z pewnością może się nie spodobać części odbiorców. Czytając Plac Zbawiciela miałam wrażenie, że refleksje prezentowane na kartach książki zostały spisane przez kogoś co najmniej dwukrotnie starszego od autora – chodzi mi o to, że momentami brzmiały tak poważnie, że aż nienaturalnie, ale to chyba jedynie świadczy o dojrzałym i racjonalnym podejściu autora do życia.
Styl Chojeckiego jest luźny, a prowadzenie dialogu na kartach powieści dodatkowo ułatwia odbiór przekazu. Czyta się go całkiem przyjemnie, chociaż ze względu na wkraczanie momentami na filozoficzne tematy robi się bardzo poważnie, a lektura zaczyna jednak wymagać od czytelnika większego skupienia. Umiejscowienie akcji książki w rzeczywistych miejscach niemal w centrum Warszawy sprawia, że czytelnikowi jest łatwiej wejść w skórę osoby, z którą autor rozmawia, a i dzięki temu jego słowa są odbierane bardziej bezpośrednio.

http://www.ruderecenzuje.pl/2017/06/plac-zbawiciela.html

Plac Zbawiciela to spisane krótkie rozmowy i wewnętrzne monologi traktujące o współczesności. Autor porusza w swojej książce szeroką gamę tematów, które w mniejszym lub większym stopniu oscylują wokół emigracji, z którą Chojecki zdążył się już dobrze zapoznać. Jego wywody są bardzo głębokie, dojrzałe i momentami nieco filozoficzno-egzystencjalne, nawet powiedziałabym, że...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    8
  • Chcę przeczytać
    7
  • Legimi audio
    1
  • 2017
    1
  • Recenzenckie
    1
  • 2018
    1
  • Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Plac Zbawiciela


Podobne książki

Przeczytaj także