Złoty kciuk. Młyn i młynarz w kulturze Zachodu

Na półkach: , , , ,

K. Rzepkowski zebrał w "Złotym kciuku" pochodzące z różnych krajów europejskich fakty i opinie dotyczące zawodu młynarza. Książka stanowi zatem bardzo szeroko zakrojony projekt ukazania historii kulturowej tego fachu, jakże ważnego w społecznościach przednowoczesnych. Autor podzielił swą pracę na dwie części: pierwsza dotyczy młyna jako budowli i ośrodka przetwórstwa, druga...

• Monografie FNP
  • Przez wieki i epoki
  • Antropologia
  • Społeczeństwo na przestrzeni dziejów
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Złoty kciuk. Młyn i młynarz w kulturze Zachodu