Ofiary zabobonu

Franciszek Ksawery Tuczyński Wydawnictwo: literatura obyczajowa, romans
2012-10-05
2012-10-05
9788363419004
kiszkowo zabobon czarownice mity poznań gniezno

Losy zabobonnego miasteczka (obecnie wsi) Kiszkowa, gdzie mieszkańcy wierzą, że każde nieszczęście lub szczęście jest spowodowane konszachtami z biesami, czortami lub czarownicami, a plotkara pobliskich wsi, Stara Maryna chodzi i każdego półsłówkiem oskarża o takowe konszachty lub bycie czarownicą i knuje spiski przeciwko innym by udowodnić swoje racje, co jej się udaje poniekąd.

Książka czy też książeczka to raczej bajeczka ze względu na zakończenie :) Ciekawa jako ciekawostka, pewnie smaczek dla mieszkańców wsi Kiszkowo i okolicznych wsi typu Sławno czy Turostowo itd. Jako opowiadanie jest raczej słaba, raz się przeczyta i raczej nie ma chęci by wracać do lektury. Język trochę starodawny ale nie to jest problemem. Karygodne jest to jak tekst tej książki został wydany - bez jakiejkolwiek korekty. Brak akapitów, literówki, lub akapity w połowie zdania. Czy ktoś to czytał przed daniem do druku? Przecież to tak utrudnia czytanie, że czytałem ją dwa dni a jest to książka na jeden dzień. Na plus klimatyczne ilustracje.

Dodaj cytat z książki Ofiary zabobonu