Alfa Jeden

Okładka książki Alfa Jeden
Adrianna Biełowiec Wydawnictwo: E-bookowo fantasy, science fiction

Okładka książki Szczecin z dreszczykiem IV Adrianna Biełowiec, Przemysław Budziński, Agnieszka Bułat, Karolina Burdzińska, Jakub Chowański, Marcel Jarocki, Natalia Kowalska, Lena Lewandowska-Łozowicka, Marcel Tryszkiewicz, Emil Zawadzki, Waldemar Ziemięcki
Ocena 0,0
Szczecin z dre... Adrianna Biełowiec,...
Okładka książki Własna ścieżka - Antologia Samowydawców. Tom 1 Izabella Agaczewska, Adrianna Biełowiec, Maks Dieter, D. B. Foryś, Kamila Goszczyńska, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Janusz Muzyczyszyn, Irena Omegard, Franciszek Piątkowski, Alicja Podgrodzka, Izabela Redesiuk, Mateusz Rogalski, Karolina Salwowska, Michał Wójcik, Kamil Zinczuk
Ocena 8,0
Własna ścieżka... Izabella Agaczewska...
Okładka książki Szczecin z dreszczykiem III Gabriela Adamiak, Adrianna Biełowiec, Agnieszka Bułat, Julia Drozdek, Adam Ignaczak, Maksym Kardas, Sara Krawcewicz, Nikola Kusiak, Kacper Mikuła, Marcel Mroczek, Karolina Osajda, Filip Samborski, Radosław Samsel, Zofia Trusewicz, Hanna Wolska, Emil Zawadzki, Waldemar Ziemięcki
Ocena 0,0
Szczecin z dre... Gabriela Adamiak, A...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wtórne i nudne. Do tego błędy językowe. "Znamienne organizacje przestępcze"? Jeśli już, to chyba "znamienite"?
W tych klimatach jest masa ciekawszych pozycji: R. Morgan, Naam, Podlewski, Raduchowska, Angerman... Wszystko o kilka klas lepsze.

Niestety, dużo błędów z nieznajomości fizyki: mylenie przyspieszeń z prędkością, proporcji odległości i czasu, zjawisk przy uderzeniu asteroidy, reakcji człowieka na przeciążenie, wydajności energetycznej „paliwa”, ewolucji możliwych w powietrzu, lecz nie w kosmosie itp. Lepiej gdyby to była baśń bez technicznych szczegółów lub SF. Coś pośrodku jest żenujące.

W dalekiej przyszłości trwają prace nad stworzeniem żołnierza doskonałego. Enril, czy też inaczej obiekt Alfa Jeden, to udoskonalony genetycznie człowiek - super szybki, niebywale wytrzymały i śmiertelnie niebezpieczny. Zapobiegawczo trzymany jest na odległej asteroidzie, gdzie pod ścisłym nadzorem (niczym w Big Brotherze) na przysyłanych z więzienia skazańcach ćwiczy swoje umiejętności. I wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, gdy na asteroidę nie trafia młoda, atrakcyjna i nie przejawiająca za grosz agresji dziewczyna. Dzięki jej obecności wychodzi na jaw ogromna wada Alfy - jest jednak zbyt ludzki...
"Alfa Jeden" to ciekawa i oryginalna historia, pełna interesujących zwrotów akcji i niebanalnych postaci. Zwłaszcza charakterne, inteligentne samoloty to moim zdaniem strzał w dziesiątkę :) Z Enrilem nie można się nudzić - mamy tu i pościgi, i strzelanki, i ciekawie napisane sceny walki. Byłoby z tego doskonałe kino akcji!
Wykreowany przez autorkę świat wciąga i pozostawia czytelnika z apetytem na więcej :)
Warto zwrócić uwagę na tę pozycję, nawet jeśli nie jest się fanem s-f.

Takie trochę hard sci-fi ze sporą ilością ciekawych pomysłów. Taki mi się trochę skojarzyło z uniwersum Uniwersalnego Żołnierza. Bardzo dokładne opisy, dobrze przemyślany świat - swego rodzaju cyberpunkt w kosmosie.
Ciekawy - bardzo ciekawy projekt.

Ciekawy - bardzo ciekawy projekt.

Do zapoznania się z recenzją zapraszamy na blog:

Do zapoznania się z recenzją zapraszamy na blog:

Przyjemna lektura rozrywkowa, chociaż wg notatek na stronie autorskiej powstała wcześniej niż "Death Bringer", uważam że jest ciekawsza i lepiej napisana. Lekka, ebook na szybkie czytanie. Dużo ciekawych bohaterów. Dużo akcji, latania, strzelanin, walk, ale dla równowagi są też rozważania religijne, społeczne i psychologiczne. Obie formy występują praktycznie na zmianę w rozdziałach. Świetny pomysł na inteligentne samoloty w roli bohaterów drugoplanowych. Nie da się zakwalifikować książki do konkretnego science fiction, gdyż zawiera jego różne odmiany.

Zaskakująco dobre sci-fi, świetny debiut.

Zaskakująco dobre sci-fi, świetny debiut.

Dodaj cytat z książki Alfa Jeden