Hatidże. Tajemnice dworu sułtana

Demet Altınyeleklioğlu Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Tajemnice dworu sułtana (tom 7) Seria: Wspaniałe Stulecie literatura obyczajowa, romans
Pargah ve Hatice
Agnieszka Erdogan
W.A.B.
romans sułtan władza Sułtanka
Pargah ve Hatice
Tajemnice dworu sułtana (tom 7)
literatura obyczajowa, romans
Agnieszka Erdogan
Wspaniałe Stulecie
romans sułtan władza Sułtanka

W książce pt. „Hatidże – żona Ibrahima – księga VII” przenosimy się w przeszłość, kiedy ojciec Sulejmana Selim rządził Imperium Osmańskim, zaś Sulejman był księciem sandżakbejem. Historia skupia się dwóch głównych bohaterach: Hatidże oraz Ibrahimie.
Hatidże z początku wydaje się zupełnie inna niż Hurrem, Mihrimah oraz Nurbanu, może wydawać się słaba, nijaka itp. Ostatnio...

Czyli w dwóch różnych światach. Połączyło ich przeznaczenie. Książka, która zainspirowała twórców serialu "Wspaniałe stulecie".

Ona jest jedyną córką groźnego sułtana Selima i ukochaną siostrą sułtana Sulejmana. On przybywa z dalekiej Pragi, to Ibrahim Pargali. Jego sercem rządzi ogromna ambicja, ale i pewien sekret… Szybko staje się najlepszym przyjacielem Sulejmana i...

Tym tomem Demet mnie nie zawiodła. Wyśmienity, ciekawy wątek Ibrahima, postaci intrygującej, czasami "niejasnej". Jego wątek jest wielkim plusem książki, czuć do niego empatię.
Relacje bohaterów (w wątku Ibrahima) są świetne. Jego miłość z Federsah była czymś nie do opisania, aż nie miałam serca czytać o jego wyjeździe z majątku, żal mnie ściskał, kocham. Tak samo opisanie...

Cóż mogę zrobić, ja po prostu kocham Osmanów.
W książce poznajemy zupełnie inną Hatidże niż w serialu. Poznajemy historię jej smutnego dzieciństwa, momenty depresyjne oraz początki z Ibrahimem.
Pojawiają się również poboczni bohaterowie, jak sułtan Selim, Ibrahim, młody Sulejman.
Pierwszy raz w całej serii postać sułtana Selima jest zaprezentowana.

Książkę czyta się dobrze...

2038

Na półkach: , , , , ,

Zdecydowanie jeden z ciekawszych tomów!
Ogromna część powieści jest poświęcona postaci Ibrahima, postaci intrygującej, nietuzinkowej, kontrowersyjnej.
Polecam, polecam, polecam.

Z niecierpliwością czekam zawsze na książki Demet Altınyeleklioğlu, zwłaszcza te z serii "Tajemnice dworu sułtana", ale "Hatidże" uważam za jedną ze słabszych.

Po pierwsze - główna bohaterka jest mdła i nudna, a jej życiowe motto brzmi "To nie wypada". Po drugie - szczegóły powieści nie zgadzają się z tymi, które autorka przedstawia w innych częściach (przede wszystkim w...

Podobnie jak poprzednie części i tą przeczytałam z zainteresowaniem. Było ono tym większe ,że informacje zawarte w tej książce były dla mnie prawie zupełnie nowe i jak dotąd zupełnie mi nie znane, a jeśli to tylko częściowo.

Przeczytałam już dwa tomy z serii "Tajemnic Dworu Sułtana" i jestem nimi naprawdę zachwycona! Ale dwa pierwsze tomy dotyczyły wyjątkowej kobiety, której losy były dla mnie od samego początku wciągające. Tym razem sięgnęłam po tom VII z serii, który swoją premierę miał w lipcu bieżącego roku. Czy również tym razem wszystko było takie idealne?

Tym razem czytelnik ma do...

Z wielką przyjemnością i ciekawością, sięgnęłam po najnowszą książkę Demet Altinyeleklioglu „Hatice. Żona Ibrahima”*. To już VII tom opowiadający o Dynastii Osmanów.

*Zdaję sobie sprawę, że tytuł został spolszczony, ale jako wierna fanka Wspaniałego Stulecia, wolę pozostać przy tureckim zapisie tego imienia.

Jak Wam jest wiadome, jestem wielką fanką Wspaniałego Stulecia....

Dyskusje

• Chcę w prezencie