Deathfire

Okładka książki Deathfire Nick Kyme
Okładka książki Deathfire
Nick Kyme Wydawnictwo: Black Library Cykl: Herezja Horusa (tom 32) fantasy, science fiction
Herezja Horusa (tom 32)
Black Library
2015-11-17
2015-11-17

Okładka książki Oko Terry Nick Kyme, Graham McNeill, Gav Thorpe
Oko Terry Nick Kyme, Graham M...
Okładka książki Blood of the Emperor: An Anthology Mike Brooks, Andy Clark, David Guymer, Nick Kyme, Graham McNeill, Chris Wraight
Blood of the E... Mike Brooks, Andy C...

Świetna kontynuacja noweli Vulkan żyje, pełna akcji i jej nespodziewanych zwrotów. Opisuje podróż Salamander oraz potyczki z bytami osnowy i legionami chaosu. Przybliżona jest bardzo postać Artellusa Numeona i jego wiara i determinacja w dążeniu do celu.

Dostajemy taką kontynuację tego co wydarzyło się w tomie "Vulkam żyje". Niedobitki Salamander docierają do Imperium Secundus gdzie dowiadują się, że ich Prymarcha spoczywa pod fortecą Hery martwy. Ale czy na pewno nie chce w to wierzyć Artellus Numeron ostatni kapitan Straży Stosu który jest przekonany, że należy zawieźć ciało Vulkana na Nokturna i wrzucić w płomień Góry Śmierci co spowoduje jego odrodzenie. Namawia pozostałych 66 legionistów Salamander aby wraz z nim wyruszyli poprzez sztorm osnowy w ostatnią misje dla swojego Prymarchy.
Podróż będzie trudna i wyboista szczególnie, że na ciało Vulkana a bardziej na kawałek ostrza tkwiącego w jego ciele polują wojownicy Gwardii Śmierci.
Książka ciekawa pokazująca jak zachowują się resztki legionu nie tylko po stracie towarzyszy ale także przywódcy. Szybka i wciągająca akcja ukazująca nie tylko bitwy i potyczki ale także rozterki głównych bohaterów.

Dobra ale wymaga dość dobrej znajomości uniwersum.

Dobra ale wymaga dość dobrej znajomości uniwersum.

Po tej części Herezji, Salamandry jeszcze więcej zyskały w moich oczach, ale czy aby na pewno Vulkan żyje?...
Z każdą kolejną stroną coraz lepsza, a koniec lektury jest całkiem zaskakujący.

Z każdą kolejną stroną coraz lepsza, a koniec lektury jest całkiem zaskakujący.

Książka strasznie przeciętna, niepotrzebnie przedłużona i nie czuć to wcale ducha legionu tak jak w innych książkach z serii. Mało wniosła, za to nie miała za dużo sensu.

Mega wciągająca. Autor super pisze.

Mega wciągająca. Autor super pisze.

• Sci-Fi
  • Herezja Horusa