Zanim wstanie dla nas słońce

Okładka książki Zanim wstanie dla nas słońce Gabriela Gargaś Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Zanim wstanie dla nas słońce
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2017-09-27
2017-09-27
ciąża literatura polska nieszczęście więzi rodzinne zdrada

Nic nie komplikuje życia tak jak miłość

Z początku zachwyciłam się książką. W połowie mój zachwyt opadł by przy końcu zamienić się w totalne zniechęcenie i rozczarowanie. Zamysł był naprawdę dobry - zamiana dzieci, podwójne życie, depresja po utracie ukochanego. Za połową czułam się jakbym czytała opowiadanie w gazecie a nie książkę. Nie mogłam się przemóc, by ją dokończyć. O ironio - koniec był ciekawy.

"Zanim wstanie dla nas słońce" Gabrieli Gargaś to książka powiązania z "Taka jak Ty".
Niestety przez to początkowo miałam problem w wciągnięciem się w akcję. Lepiej chyba nie czytać prologu, bo to pokazuje powiązania z książka i daje rozwiązanie.
Książka sama w sobie opowiada historię Stefani i jej rodziny, oraz wyjaśnia czemu popełniła taki czyn. Dla mnie nie ma dla niego wytłumaczenia.
Stefania pochłonięta pracą położnej zaniedbuje swoje obowiązki domowe i wdaje się w romans z lekarzem, który odkrywa jej córka i postanawia spędzić wakacje u babci.
Jest to historia o rodzicielstwie, poświęceni i miłości. Historia wciąga, jednak znając zakończenie inaczej się na nią patrzy. Ta książka to tłumaczenie czynów Stefanii. Niestety nawet najgorsza sytuacja życiowa, nie może skłaniać do podejmowania takich decyzji. Choć życie po powrocie od babci nie jest usłane różami, to takie zachowanie jej matki Stefanii zniszczyło życie innej rodzinie.

Mam pytanie do osób,którzy mają książkę za sobą. Czy czyn Stefani można wytłumaczyć?

Tylko Gabriela Gargaś ma taką zdolność pisania książek skrajnie życiowych i w tworzenia bohaterek tak bardzo bliskim czytelniczkom, że nie sposób się z nimi nie utożsamiać, a co za tym idzie wchodzić w ich buty i dywagować na temat podejmowanych przez owe bohaterki decyzji.
W „Zanim wstanie dla nas słońce” po raz kolejny autorka wciągnęła czytelniczki w niezwykle emocjonalny wir dramatów, złych decyzji, rozpaczy, i łez. Tym razem stawia przed nami Stefanię, kobietę tak zwyczajną jak każda z nas. Kochająca męża i córkę, lubiąca swoją pracę (co przecież nie jest takie oczywiste),położną z dużym doświadczeniem i wielką dozą empatii, kobietę lubianą i szanowaną, która wiedzie zwyczajne, proste życie.
Ta sztampowa kobieta odkrywa w pewnym momencie życia, że jest ktoś dla kogo ona stała się kimś więcej niż koleżanką z pracy i wyłamuje się z tego schematu w którym żyje, by dać upust własnym dążeniom i potrzebom. Konsekwencje decyzji, które Stefania podjęła są delikatnie mówiąc, skomplikowane i nie dotyczą tylko niej samej. Autorka postawiła przed nami Stefanię by ją osądzić, ale powtarzając za klasykiem „kto z nas jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień” i nie chodzi tu bynajmniej o to, że wszyscy zdradzamy, ale o to jak często stawiamy siebie na pierwszym miejscu.
Mamy szeroki ogląd sytuacji, wiemy jak bardzo wybory Stefanii przekładają się na życie jej córki, a w konsekwencji na życie innych osób. To książka pełna cierpienia i smutku. Wydarzyło się tu wiele tragicznych rzeczy. Czytelnik stawia sobie pytanie czy to kara za to czego dopuściła się Stefania, czy tylko ona jest winna całej sytuacji? Ta książka zmusza do współodczuwania, nie da się przejść obojętnie obok bohaterów i to właśnie kocham w książkach Gabrysi Gargaś – dużo tu mądrości życiowej ale i niełatwych, acz wielce prawdopodobnych sytuacji.
Cudownie się to czytało i zaskoczyło mnie, że historia jest powiązana z książką „Taka jak ty”, a zasadzie stanowi doskonałe dopełnienie historii Karoliny, bohaterki tej książki.
Polecam ogromnie, z resztą jak każdą książkę Gabrysi.

Gabriela Gargaś - Zanim wstanie dla nas słońce
🌸🌸🌸🌸
Każdy ma prawo do popełniania błędów, sztuką jest je naprawić i postarać się o wybaczenie najbliższych.
Ile w imię miłości można poświecić?
Stefania pod wpływem ogromnych emocji, wystawiała swoje małżeństwo oraz relacje rodzinne na wielką próbę.
Gabriela Gargaś idealnie przestawiała jak nasze wybory mogą mieć wpływ na życie innych.
Stefania poświęciła wiele, aby poczuć się zakochaną, pożądaną. Przeoczyła oraz zaniedbała relacje z córką, które mocno się skomplikowały podczas mijających lat.
Ela, córka Stefanii, aby poradzić sobie z trudną sytuacją wybrała ucieczkę do babci na wieś.
Zagubiona, młoda dziewczyna po utracie zaufania do ludzi, pragnęła tylko przeżyć wielką miłość.
,,Zanim wstanie dla nas słońce” to powieść wielowątkowa, naładowana przeróżnymi emocjami. Znając już wiele historii Autorki, czytając tę książkę, przez cały czas czułam, że wydarzy się coś, co zmiażdży moje serce. Nie pomyliłam się ani trochę. Finałowe sceny najmocniej mną wstrząsnęły.
To historia o miłości, namiętności, zdradzie, skomplikowanych relacjach, odbudowaniu zaufania, stracie, trudnych wyborach i wielu popełnianych błędów i ich konsekwencjach.
Uwielbiam za to książki @gabriela_gargas z całego serca, że pisze o życiu i jego wszystkich barwach.

Gabriela Gargaś - Zanim wstanie dla nas słońce
🌸🌸🌸🌸
Ile w imię miłości można poświecić?
Gabriela Gargaś idealnie przestawiała jak nasze wybory mogą mieć wpływ na...

Witajcie 🌻
Cieszycie się z powrotu lata? Dla mnie jest trochę za gorąco 🌞 - wolałabym bardziej "stonowaną" pogodę - a nie od razu z zimna, deszczu I wiatru w tropiki. Ale cóż, taki mamy klimat
Stefania jest po czterdziestce, pracuje jako położna w szpitalu. Zajęta pracą i romansem z pewnym lekarzem, zaniedbuje rodzinę. Załamana zdradą matki Ela ucieka do dziadków na wieś. Tam spotyka Filipa. Jak zakończy się ta znajomość? Czy Stefania odzyska zaufanie córki? Co szykuje dla nich los? Przekonajcie się sami...
Książka jest nieco powiązana z powieścią "Taka jakł Ty". Dobrze przeczytać je obie, ale bez znajomości tamtej też się uda wszystko zrozumieć.
Autorka znów pokazuje losy kobiet - tym razem matki i córki. Z jednej strony mamy rodzące się uczucie nastoletniej dziewczyny, z drugiej dojrzałą kobietę, która nieco pogubiła się w życiu. Pełna emocji opowieść o wyborach I ponoszeniu ich konsekwencji. A także o matce, która dla swojego dziecka gotowa jest na wszystko. Prawdziwa, życiowa historia.

Witajcie 🌻

"Zanim wstanie dla nas słońce" autor: Gabriela Gargaś.

Czy ktoś z Was czytał książkę: "Taka jak Ty", również autorstwa Gabrieli Gargaś? Jeśli tak, to w opisywanej dzisiaj książce przeczytacie już o znanych Wam bohaterkach: położnej Stefanii oraz jej córce Eli. Jeśli nie czytaliście tej książki to nic się nie dzieje, bo obie historie można czytać osobno.

Główna bohaterka to Stefania, kobieta jest położną i kocha swoją pracę, spędza w niej jednak dużo czasu i ostatecznie wdaje się w romans z lekarzem. Kobieta ma córkę Elę, dziewczyna ucieka z domu i zachodzi w ciążę. Przy porodzie nastolatka nie chce współpracować, przez co dochodzi do pewnego tragicznego splotu wydarzeń.

Powyższa książka jest o trudnych wyborach jakich musieli dokonać bohaterowie. Opowiada także o wielkiej miłości matki do córki. Jednak czy wybierając dobro córki, matka miała prawo skazać kogoś innego na cierpienie?

Jeśli jesteście ciekawi tej historii to koniecznie sięgnijcie po tę powieść. Powyższy tytuł jest bardzo ciekawy, jednak przyznaję, że wyżej oceniam książkę "Taka jak Ty", gdyż był to naprawdę emocjonalny rollercoaster. Najlepiej przeczytajcie obydwie i sami oceńcie, która bardziej przypadła Wam do gustu ☺️ Ciekawie jest poznać tę samą historię z perspektywy dwóch różnych stron.

Książka napisania jest prostym i przyjaznym językiem, dzięki czemu jest to idealna lektura na wieczór po ciężkim dniu czy weekend. Duży plus również na cytaty na początku rozdziałów.

#wspolpracarecenzenckazwydawnictwem

"Zanim wstanie dla nas słońce" autor: Gabriela Gargaś.

Główna bohaterka...

Jak bardzo potrafią być pogmatwane ścieżki ludzkich losów zrozumie tylko ten, kto choć raz skręcił w boczną drogę. Niestety nikt na początku naszej życiowej drogi nie wręcza nam nawigacji, która będzie nas prowadzić przez wiraże i skrzyżowania. I chyba nie powinno się oceniać tych ludzi, którzy w pewnym momencie się pogubili, bo nie wiemy jak my byśmy się zachowali w jego sytuacji.
Do takich wniosków doszłam po lekturze książki Gabrieli Gargaś "Zanim wstanie dla nas słońce".
Ta powieść to historia Stefanii, która będąc położną z powołania pracuje w szpitalu i tam właśnie wdaje się w gorący i długotrwały romans. Chwile uniesień i ekscytacji na tyle skutecznie odrywają ją od życia rodzinnego, że traci kontakt z córką, która nie kryje odrazy żywionej do matki.
Ela, córka Stefanii postanawia odreagować gęstą atmosferę domu i wyjeżdża na wakacje do babci, a tam poznaje Filipa. Och młodzieńcze zauroczenie przeradza się w uczucie, a co będzie potem... no cóż, nie zdradzę Wam wszystkiego.
Bardzo lubię, kiedy Gabriela Gargaś pisze takie mądre, życiowe na wskroś przenikające historie. I choć nie raz wiele w nich bólu, smutku i ludzkich krzywd, to widzę w nich niesamowity autentym. Tu nie ma miejsca na pudrowanie, n ubarwiania rzeczywistości, bo codzienność nie jest różowa, ale też nie jest tylko czarna albo biała. Życie składa się z wielu odcieni szarości choć zdarzają się też barwne momenty.
"Zanim wstanie dla nas słońce" to ciekawa pozycja, którą mimo zakresu traum lekko się czyta. Ale zostanie w pamięci.
Kiedy zaczynałam przygodę z tą książką uderzył mnie znajomy motyw. Od razu zastanowiłam się skąd go znam. I przypomniałam sobie, że znalazłam go już w poprzedniej powieści autorki -"Taką jak Ty". I choć te historie nie muszą być czytane po kolei, to ja polecam poznać obie w odpowiedniej kolejności. Wtedy stworzą całość i wiele "kropek" połączycie w całość.

Ciekawa historia, ale jezyk powiesci momenatami zbyt prosty, a pewne watki jakby za szybko napisane i niewyjasnione. Nieco irytujace glowna bohaterka z dziwnym imieniem. Dosc przyjemna ksiazka, bardzo szybko przeze meni przeczytana, choc nie wiem czy zapadnie mi w pamieci.

Położna Stefania ma męża i córkę, a jednak wydaje się w romans z lekarzem. Jej nastoletnia córka Ela jest tym załamana do tego stopnia, se ucieka z domu. W tej swojej przychodzie poznaje chłopaka i zachodzi w ciążę.

Wtedy Stefania zaczyna dostrzegać swój błąd, ale nawet jeśli żałuję, to nie uniknie ceny i konsekwencji. Jak sobie z tym poradzi? Jak potoczą się losy jej i jej rodziny?

Rozstania. Powroty. Uczucia. Emocje. Życiowe przesłanie o tym, że czasu nie da się cofnąć, a za błędu trzeba płacić. Ale mimo to jest w tym też promyk nadziei, że mimo wszystko, zawsze można zacząć od nowa. Bardzo sentymentalna i ciekawa książka.

RECENZJA PREMIEROWA🌞

Tytuł "Zanim wstanie dla nas słońce"
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: @lekkiewydawnictwo
Premiera: 09.08.2023
#współpracabarterowa

Serdeczne gratulacje z okazji premiery książki 🎉📚🍾❤️

Poznajemy historię Stefani-dojrzałej czterdziestokilkuletniej kobiety,żony,matki,a przede wszystkim oddanej swojej pracy położnej. Stefania spełniona zawodowo od jakiegoś czasu nie czuję satysfakcji w życiu małżeńskimi. Poczucie niespełnienia jest głównym powodem romansu w jaki wdaje się z ginekologiem Krzysztofem Wojdarem. Stefania przeżywa drugą młodość,co raz bardziej oddala się nie tylko od męża,ale i od nastoletniej córki.Osamotniona Ela,nie mając wsparcia ze strony matki postanawia uciec do babci na wieś.Tam poznaje Filipa. Nowa znajomość przynosi nie tylko mnóstwo radości,ale też kłopotów. Kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę, Stefania stara się odbudować relacje z córką.Podczas asystowania przy porodzie córki,kierowana emocjami popełnia błąd,który wszystko komplikuje i zaważy na losach wielu ludzi.

Wspaniała książka o życiu, miłości, małżeństwie, rodzicielstwie i namiętności. Warta każdej minuty poświęconego czasu.Książki Gabrysi zawsze posiadają jedną niezmienną cechę. Ogromny ładunek emocjonalny. Opowieść autorki ma głebie.Zawiera prawdę o tym,że nie których rzeczy nie da się odzyskać,i że są błędy których nie da się naprawić choćby miłość przepełniała nas całych.Autorka w bardzo delikatny sposób porusza się na krawędzi naszych uczuć i pragnień żądzy i pożądania. Warto przeczytać choćby ku przestrodze przed podejmowaniem niektórych decyzji. Polecam ❤️

RECENZJA PREMIEROWA🌞

Tytuł "Zanim wstanie dla nas słońce"
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: @lekkiewydawnictwo