Wizaż śmierci

Okładka książki Wizaż śmierci Ewa Dudziec
Okładka książki Wizaż śmierci
Ewa Dudziec Wydawnictwo: Ridero, E-bookowo, Self publishing - Ewa Dudziec kryminał, sensacja, thriller
Ridero, E-bookowo, Self publishing - Ewa Dudziec
2017-06-26
2017-06-26
wizaż kryminał Białystok wizaż śmierci Ewa Dudziec powieśc kryminalna Puszcza Białowieska

Moja opinia nie będzie obiektywna, bo autorka to moja siostra :) <3
Nie mniej jednak akcja kryminału tocząca się w Białymstoku (w miejscach które faktycznie istnieją) i okolicach, to rzadkość na naszym rynku i chociażby dlatego warto sięgnąć po tę pozycję.

Agentka CBŚP Beatrycze Konieczna wraz z konsultantem z FBI prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych zaginięć modelek. Dlaczego z FBI? Jak się okazuje podobne zdarzenia miały miejsce w "ju es ej", a trop prowadzi do Polski, do Białegostoku. Niemal od samego początku jest jeden podejrzany... Ale czy to na pewno on?
Akcja szybko nabiera tempa i do samego końca nie zwalnia. Autorka wyszła z założenia, jak u Hichcock'a, że dobra historia "musi zacząć się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie musi rosnąć" i to się Ewie Dudziec udało.
Oczywiście zakończenie musi być zaskakujące.

Moja opinia nie będzie obiektywna, bo autorka to moja siostra :) <3

,, Wizaż śmierci,, to książka, która wpadła mi w ręce podczas szukania kolejnej lektury do przeczytania. Ani tytuł, ani nazwisko autorki nie były mi znane. Opis przypadł mi do gustu i zaczęłam czytać.
Wciągnęło mnie. Akcja szybka, bohaterowie zarysowani minimalistycznie, ale na tyle by zainteresować czytelnika. Czyta się dobrze, a wręcz wciąga i zmusza do kojarzenia faktów.
Jak na odkrycie plasuje się całkiem dobrze wśród dzisiejszych autorów.
Myślę, że wśród czytelników należy promować mniej znane nazwiska, bo mało znani autorzy, piszący dobrze gubią się w krajowej i światowej literaturze. Z przyjemnością sięgnę po inne pozycje tej autorki, a Was zachęcam się do zapaznania się z jej twórczością.

Dramat... Strasznie męcząca pozycja.

Pozwolę sobie jednak na przemyślenia po przeczytaniu komentarzy.
Jak można oceniać PRZECZYTANĄ książkę, jeśli odsłuchało się ją na audiobooku?
Przecież to dwie różne planety. Nie mówcie ze jest inaczej.

Ogólnie sam tytuł, historia, język... Na nie.

Dramat... Strasznie męcząca pozycja.

Pozwolę sobie jednak na przemyślenia po przeczytaniu komentarzy.
Jak można oceniać PRZECZYTANĄ książkę, jeśli odsłuchało się ją na audiobooku?
Przecież to dwie różne planety. Nie mówcie ze jest inaczej.

Ogólnie sam tytuł, historia, język... Na nie.

Ciężko było mi rozstać się z audiobookiem w trakcie słuchania. Poddałam się urokowi spokojnego głosu Zuzanny Saporznikow,który w niebywały sposób wytwarzał emocję.Napięcie wywołane niebagatelną historią utrzymało się nawet w momencie zakończenia. Polecam!

Fabuła mało interesująca, infantylni bohaterowie, fatalna polszczyzna..

Fabuła mało interesująca, infantylni bohaterowie, fatalna polszczyzna..

Zapraszam na moją opinię:

Zapraszam na moją opinię:

No cóż, jako fanka kryminałów muszę przyznać, że autorka dobrze się spisała podczas pisania tej powieści. Nie brakuje w niej zwrotów akcji, napięcia, emocji. W sumie, żeby nie było, że daje same plusy, muszę przyznać, iż główna bohaterka nie przekonała mnie do siebie (odważnie powiem: lubię ją na 75%). Powieść jednak nadrabia nietuzinkową fabułą i tym, że akcja rozgrywa się w Polsce. A ostatnio bardziej lubię czytać o naszych policjantach, niż tych zagranicznych ważniakach w super brykach.

Czy mogę powiedzieć coś jeszcze?
Na pewno jest pozycją na wysokim poziomie, szczególnie w self-publishingu - ostatnio wzięło mnie na czytanie książek selfów i przyznam, że ta w porównaniu z innymi, utrzymuje się wysoko na listach przebojów. W sumie nie wiem czemu nie zdobyła większej publiczności, bo jest intrygująca. Śmiałabym stwierdzić, że porównywalna, jak nie lepsza, od niektórych pisadełek Mroza.

Także tego...
Po prostu polecam przeczytać i się z tą książką zapoznać. Wiadomo, jednym odpowiada, innym nie... Ale według mnie nie jest to książka obok której powinno się przejść obojętnie.

Zagadkowa historia handlu organami kończy się niesamowitym finałem, tego się nie spodziewałam. Agenci, modelki i psychopata, to wszystko sprawiło, że nie mogłam oderwać się od czytania. Kryminał z dreszczykiem, chciałabym przeczytać kontynuację tej książki.

Książka przeczytana jednym tchem.

Zazwyczaj nie lubię czytać typowych kryminałów, bardzo rzadko po nie sięgam. Ta książka jest połączeniem kryminału z powieścią obyczajową, co okazało się być bardzo dobrym połączeniem. Nigdy nie czytam kryminałów, a ten był naprawdę dobry właśnie dlatego, że książka ta nie była 100 % powieścią kryminalną.

Główna bohaterka, Beatrycze jest postacią bardzo interesującą i jeszcze bardziej tajemniczą. Prowadzi dość luźnie życie, jest związana z kobietą (!),a na co dzień jest agentką biura CBŚ. Jej postać dodawała barw całej tej historii i ogólnie mocno kibicowałam jej poczynaniom.

Książka opowiada o losach modelek, które w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęły pod Białystokiem. W sprawę tę zmieszani są handlarze ludzkimi organami - a był to temat jak dotąd mi nieznany - więc cieszę się, że mogłam co nieco o tym poczytać.

Styl autorki podobał mi się. Był na tyle wciągający, że przeczytałam tę książkę w zaledwie w jeden wieczór, a byłam naprawdę zmęczona. Książka ta pozwoliła mi się jednak zrelaksować.

Polecam tę książkę takim osobom jak ja - chcącym poznać nowy temat, nowy gatunek - które na co dzień nie czytają kryminałów - a chciałyby to zmienić. Polecam zacząć od tej książki, bo jej treść Was nie przytłoczy faktami. Chociaż trupów nie zabraknie, niestety.

Kibicuję autorce i czekam na dalsze jej książki.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Ani z bloga Książkowe Podróży Panny A. Dziękuję.

Książka przeczytana jednym tchem.

Główna bohaterka, Beatrycze jest...

jednym tchem

jednym tchem

• Audio
  • Priorytet 3
  • 03 Literatura Popularna
  • Lipiec
  • FORMA: Powieści
  • Legimi audio

Dodaj cytat z książki Wizaż śmierci