Ciemny las

Cixin Liu Wydawnictwo: Rebis Cykl: Wspomnienie o przeszłości Ziemi (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
黑暗森林 (The Dark Forest)
Data 1. wydania:
2015-08-11
9788380620506
Andrzej Jankowski
Rebis
fantastyka gra komputerowa literatura chińska naukowiec niebezpieczeństwo podróż w czasie i przestrzeni rywalizacja science fiction walka o władzę wirtualna rzeczywistość wyścig z czasem zabójstwo
黑暗森林 (The Dark Forest)
Wspomnienie o przeszłości Ziemi (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788380620506
Andrzej Jankowski

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Mrówki i ludzie*

48 Link do recenzji

2095

Niezłe, Program Wpatrujących się w Ścianę był niezłym plot twistem, sama nie wpadłabym na podobny pomysł.
W sumie nie czytałam chyba nigdy azjatyckiej fantastyki, ale jak już się człowiek wciągnie, bez pudła pozna ten styl.
Polecam.

Najlepsza część trylogii według mnie.

Jeszcze lepsza kontynuacja Problemu trzech ciał, a już finalne nawiązanie do tytułowego "ciemnego lasu" na poziomie geniuszu. Mało jest pozycji, które nawet po latach zostawiają w człowieku taki niepokój.

Okropne rozczarowanie po znakomitej pierwszej części. W porównaniu do "Problemu trzech ciał" science jest tutaj jak na lekarstwo, za to fiction aż nadto. Mam wrażenie, że obie książki pisały dwie różne osoby. Nie dość, że autor poleciał w całkowitą sztampę i podkradł pomysły, które w literaturze gatunku są już wyświechtane i zużyte do granic możliwości, to jeszcze odbiegł...

Bardzo dobra kontynuacja. Niezwykle pomysłowe spojrzenie na otaczający nas kosmos : ) Otwiera oczy na to co może nas otaczać, a co jest nieznane. Polecam.

Zdecydowanie lepsza od części pierwszej, jednak momentami chaotyczna.

Wiem, że to różne gatunki książek, ale jeśli miałbym wybierać między literaturą popularnonaukową, a książkami Cixin Liu, to jego książki nie obroniły się tym, co powinno wyróżniać SF od literatury popularnonaukowej. Niestety dostałem rozwleczoną fabułę, wykastrowane postaci oraz drewniany język zarówno narracji, jak i dialogów.

I kolejna fantastyczna powieść wielokrotnego laureata nagrody Hugo. Doskonałe literackie rozwinięcie paradoksu Fermiego, genialna analiza socjologiczna i politologiczna demokracji i chińskiego modelu "komunizmu oświeconego". Luo Ji - jeden z najciekawszych bohaterów współczesnej literatury fantastycznej. Mieszanka emocji, futurystycznych spekulacji i niebanalnej akcji....

Aksjomaty socjologii kosmicznej
Pierwszy: podstawową potrzeba każdej cywilizacji jest przetrwanie. Drugi: cywilizacja ciągle rozwija się i rozszerza, ale ilość materii we wszechświecie pozostaje stała.
Czym grozi ujawnienie swojej lokalizacji we wszechświecie? Ludzie już wiedzą. Za czterysta lat zmierzą się z nalotem obcej, wrogiej cywilizacji. Trisolarianie wysłali na...

Cixin Liu coraz lepszy!!!

Dyskusje

1 528