Umysł. Nasze prawdziwe oczy. Jak odrzucić przestarzałe schematy myślenia.

Okładka książki Umysł. Nasze prawdziwe oczy. Jak odrzucić przestarzałe schematy myślenia. Colin Crook, Robert Gunther, Yorram (Jerry) Wind
Colin CrookRobert Gunther Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
poradniki
The Power of Impossible Thinking
Studio Emka
Dariusz Bakalarz
rozwój schematy myślenia umysł kreatywność postrzeganie

Okładka książki Konkurowanie w płaskim świecie - Victor K. Fung, William K. Fung, Yoram (Jerry) Wind Victor K. Fung, William K. Fung, Yorram (Jerry) Wind
Konkurowanie w... Victor K. Fung, Wil...

Książka podzielona jest na 4 główne części:
1- zrozumienie wpływu i ograniczeń schematów myślenia
2- sprawdzenie swoich schematów i tworzenie nowych
3- dostrzeganie hamulców zmian
4- zmienianie świata dzięki umiejętnemu/właściwemu używaniu nowych schematów.
Każdy z nich ma podrozdziały, a w nich bardzo dużo zarówno samej teorii danego tematu, jak i rzeczywistych przykładów i historii innych osób (mnie najbardziej zaciekawił przykład Oprah Winfrey). Tej teorii trochę miejscami trochę za dużo, ale to na pewno zależy od tego, jak bardzo ktoś będzie zainteresowany akurat tym rozdziałem. Wszędzie powołanie się na źródła (głównie amerykańskie),ale książka bardzo rzetelna i ciekawa.

Książka podzielona jest na 4 główne części:
1- zrozumienie wpływu i ograniczeń schematów myślenia
2- sprawdzenie swoich schematów i tworzenie nowych
3- dostrzeganie hamulców zmian
4- zmienianie świata dzięki umiejętnemu/właściwemu używaniu nowych schematów.

• Bank Nauki
  • 2015