The Dark

Okładka książki The Dark
Marianne Curley Wydawnictwo: Bloomsbury Publishing Cykl: Strażnicy Veridianu (tom 2) Seria: The Guardians of Time fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Strażnicy Veridianu (tom 2)
The Guardians of Time
Bloomsbury Publishing
2012-12-20
Data 1. wydania:
2012-12-20
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

W drugiej odsłonie zrobiło się strasznie ckliwie, co mnie zirytowało, jednak była w tej książce niezła przygoda i magia. Tak jak pierwsza część, ta ma również rozwiązania byle jakie, jakby autorce nie chciało się trochę zagmatwać w tym całym kotle. Mimo wszystko czytało się nieźle.

Książka trochę lepsze niż 1 tom. Jest więcej akcji, więcej wydarzeń i więcej zwrotów akcji. Jak dla mnie bardzo przewidywalna w większości momentach. Trochę mało jest o bohaterach i ich życia, wiem że to fantastyka ale trochę zabrakło momentów "sam na sam".

Mrok
Arkarian został uprowadzony przez akolitów chaosu, a Isabel musi go odnaleźć. Połączyła ich więź gdy Isabel została zamordowana, a Arkarian przywołał ją z powrotem do świata żywych. Teraz musi go odnaleźć w świecie, który nie jest taki kolorowy jak Australia.
Ksiazka napisana jest lekkim językiem, a fabuła nie kiedy lekko przynudza, ale jest to czytelnikowi...

Kolejna z serii Strażnicy Veridianu, od razu po przeczytaniu tej części chcę przeczytać kolejną .. :)

Na półkach: , , , , ,

Miłość. Wielka, wspaniała, stuczna, schematyczna i kompletnie z (jak by to elegancko ująć) tego miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Jedyna odmiana w tym, że tu ona biegnie na pomoc jemu... Tak na marginesie, nieśmiertelnemu, którego jakoś nie żal było spisać na straty.

Sam fakt, że nie czułam wewnętrznego przymusu skończenia tego cyklu (zwykle on jest,...

świetna

Na półkach: , , , , ,

Do połowy książki akcja się ciągnie ale już po połowie, akcja się zagęszcza i robi się ciekawie. Mrok jest zdecydowanie lepszy niż pierwsza część. Książka idealna na zimowy wieczór :) Z chęcią zabiorę się za trzecią część.

Mimo iż to trochę dla dzieci nawet niezle się czytało

Najcudowniejsze w czytaniu książek seriami jest to że można przeczytać wszystkie tomy jeden po drugim dzięki moim siostrom ja miałam właśnie taka możliwość z cyklem Strażnicy Veridianu. Druga część absolutnie mnie nie rozczarowała, nadal świetna narracja dwustronna. Jest to o tyle dobre że możemy poznać sytuację z różnych punktów widzenia.
Akcja książki nadal jest bardzo...

Zaskoczyła mnie zmiana narratorów, jednakże okazało się to całkiem dobrym posunięciem. Szkoda tylko, że tak bardzo polubiłam Isabel i Arkariana, jako że spodziewam się kolejnej zmiany narracji w następnym tomie. Niemniej jestem zaskoczona, ponieważ rzadko mogę powiedzieć, że druga część podobała mi się bardziej niż pierwsza. Chemia między głównymi postaciami - fantastyczna :)

• Fantastyka
  • Fantasy