Nasz dramat erotyczny

Ireneusz Kania

Oficjalne recenzje i

Nasz, czyli argentyński

[ 2 ] Link do recenzji

Ciekawe przemyślenia nt. feminizmu i relacji damsko-męskich. Wizja Gombrowicza na to kto powinien walczyć o równouprawnienie. Wszystko pokazne na przykładzie Ameryki Południowej ponad pół wieku temu. A moim zdaniem tak bardzo współczesne i bliskie.

Na półkach: , , , ,

Bardzo nietypowy Gombrowicz. Można by rzecz, że mało tu Gombrowicza w Gombrowiczu. Prawdopodobnie jest to kwestia języka, w którym całość została napisana. Artykuły, powstałe w języku hiszpańskim, zostały odnalezione w 1979 roku w Bibliotece Narodowej w Buenos Aires. Książka nie ujrzała wcześniej światła dziennego, a przedmowie do wydanego w Polsce dzieła Rita Gombrowicz...

"Dlaczego, zamiast wykladac w szkolach srednich mnostwo calkowicie nieprzydatnich do niczego przedmiotow, nie wprowadza sie lekcji psychologii kobiecej dla chlopcow, a meskiej dla dziewczat?"

Ciekawe co Gombrowicz napisałby dziś, od 1944-45 roku wiele musiało się zmienić. Czy miał rację?

• Literatura polska
  • Chcę w prezencie