Options, Futures, and Other Derivatives (9th Edition)

Okładka książki Options, Futures, and Other Derivatives (9th Edition) John C. Hull
Okładka książki Options, Futures, and Other Derivatives (9th Edition)
John C. Hull Wydawnictwo: biznes, finanse
biznes, finanse
Options, Futures, and Other Derivatives (9th Edition)
2014-01-25
2014-01-25
instrumenty pochodne

Rzetelność, dobre tempo i klasyka finansów.

Czytałem tę książkę po raz drugi, po 2 strony każdego dnia. Zajęło mi to ponad rok. Jest to bardzo dobry podręcznik do finansów ilościowych, często uznawany za biblię w tej wąskiej dziedzinie wiedzy. Mimo że przeczytałem ją wcześniej, odkryłem kilka ciekawych rzeczy, o których zapomniałem, mianowicie:
-Opcja jest notowana w USA na 100 akcji.
-Overnight repo jest bardziej popularne niż term repo.
-Stopa LIBOR nie jest wolna od ryzyka. W 2008 roku dilerzy przerzucili się na oprocentowanie swapów indeksowanych - jako stopy wolne od ryzyka.
-Stawki LIBOR są dostępne dla terminów maksymalnie rocznych, co oznacza, że ​​do budowy krzywej o dłuższych terminach konieczne są inne instrumenty, takie jak Futures i IRS.
-Zazwyczaj umowy FRA są rozliczane w czasie T1, dlatego muszą być zdyskontowane.
-Stopy forward są wyższe od stóp futures, co wynika z teorii płynności.
-Pożyczkodawcy preferują krótkoterminowe pożyczki o zmiennej stopie procentowej, a kredytobiorcy preferują długoterminowe pożyczki o stałej stopie procentowej.
-LIBOR vs LIBID. LIBOR to stopa wymagana przez banki AA, które chcą ulokować swoje pieniądze w innych bankach. LIBID to stopa, jaką banki AA są w stanie zaoferować innym bankom, gdy ktoś chce zdeponować u nich pieniądze.
-Najlepsze sposoby na budowę krzywej oprocentowania zero (zero rate curve) to obserwacja dochodowości (yield) na obligacjach pozbawionych kuponów (strips) oraz metoda bootstrap. Kupony są sprzedawane osobno.

Rzetelność, dobre tempo i klasyka finansów.

-Opcja jest notowana w USA...

• Ekonomia
  • Mmmmm
  • Analytical and Reference: Options/Derivatives

Dodaj cytat z książki Options, Futures, and Other Derivatives (9th Edition)