Jhereg

Okładka książki Jhereg
Steven Brust Wydawnictwo: Rebis Cykl: Vlad Taltos (tom 1) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Jarosław Kotarski
elfy walka

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Bardzo fajny towarzysz głównego bohatera, widać go na okładce, a jego charakterek jest zajebisty.

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

no szału nie ma, ewentualnie dla młodzieży.

2021

Tom otwierający cykl przygód. Nie czytałam w kolejności chronologicznej, ale nie przeszkadzało mi to nigdy w rozkoszowaniu się opisanym światem i przygodami. Pobudza wyobraźnię.

Porządna książka, sprawnie napisana, wciągająca, bohaterowie są ciekawi. No fabuła bardziej, ale i tak można im pokibicować. Nie idealna, są potknięcia (językowe, w kreacji świata, trochę chaosu, humor nie jest najwyższych lotów, trochę za dużo szczęścia ma ten bohater), ale nie przeszkadzają zbytnio. Lekka lekturka, dla odpoczynku

Przyjemna ksiażka, co prawda nie ma w niej za wiele akcji walki, ale jest dużo sprytu, doza humoru. Czyta się przyjemnie

Kryminalna intryga pieknie opakowana w swiat fantasy :) Mimo teleportacji, nekromacji i innych hokus-pokusacji - czysta gra pomiedzy cwanym zloczynca i niemniej cwanym zawodowym killerem :P Kawalkami czulam sie jak klimatach Agaty Christie , czasem zawirowalo jak u Joanny Chmielewskiej :P Wiem, pewnie zamysl byl nie taki ale coz , ja czytam - a moj umysl bladzi gdzie chce...

Niesamowita opowieść o zawodowym zabójcy z sarkastycznym poczuciem humoru. Vlad Taltos jest człowiekiem w świecie rządzonym przez wyjątkowo długowieczne elfy. Teoretycznie obywatelem drugiej kategorii, na dokładkę pracującym dla... cóż, w istocie gangu. Mimo to, albo właśnie dlatego, odciska swoje piętno na tkance społecznej.
Książkę świetnie się czyta, w czym dużą zasługę...

o matko, jakim to jest strasznym stylem napisane

• Fantasy
  • Fantastyka