Roland

Okładka książki Roland Stephen King Patronat LC
Okładka książki Roland
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczna Wieża (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2002-01-01
Data 1. wydania:
1982-01-01
Danuta Górska, Andrzej Szulc
chłopiec czary katastrofa literatura amerykańska magia mężczyzna podstęp postapokalipsa upadek cywilizacji walka o przetrwanie walka o życie wędrówka zagłada Ziemia

Oficjalne recenzje i

Przeznaczenie Rewolwerowca

Link do recenzji

719 1 155

wracam po paru latach. bardzo trudno jest ocenić sam ten tom wiedząc, w jak fantastyczną opowieść się to potem przeradza. dla wszystkich zmęczonych powolnością tej części: nie zrażajcie się, to trochę jak mozolne wspinanie się na wysoką górę, żeby potem pędzić w dół na łeb na szyję.

Uwielbiam!

Książka dobra warta przeczytania

Książka trafiła idealnie w moje upodobania. Jest to bardzo obiecujący początek nowej historii. A dla mnie to nowa przygoda z Kingiem, której by nie było gdyby nie jedna osoba. Dzięki za inspirację Luśka :) Plus dodatkowy smaczek w postaci opowiadania "Siostrzyczki z Elurii"

„Roland” to pierwszy tom ośmioczęściowego cyklu „Mroczna Wieża” autorstwa Stephena Kinga. To seria, którą autor uważa za swoje opus magnum. Za najbardziej znaczącą w jego karierze.

Mamy tutaj postapokaliptyczny świat w takim pustynnym, surowym klimacie. Ostatni rewolwerowiec Roland wędruje śladem człowieka w Czerni, aby powierzył mu on tajemnicę Mrocznej Wieży. Miejsca,...

Dobry wstęp dla sagi, pełen nierozwiązanych tajemnic co do Rolanda oraz jeszcze bardziej tajemniczego i złowrogiego
Człowieka w Czerni.

fajne nawet bardzo

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim"

Mówcie sobie co chcecie, ale to zdanie to jedno z najlepszych rozpoczęć jakiejkolwiek książki. Wiele osób mówi, że Mroczna Wieża to opus magnum Króla Grozy. Polemizowałbym z tym na wielu płaszczyznach, ale z całą stanowczością mogę powiedzieć, że Roland jest solidnym rozpoczęciem serii.
Jest...

Wydanie, które czytałam zaczyna się od długiego wstępu, w którym King mówi o tym, że do napisania cyklu Mroczna Wieża zainspirował go Tolkien. Chciał stworzyć podobną epicką sagę fantasy do Władcy Pierścieni. Nie umiem powiedzieć po lekturze pierwszego tomu, czy mu się to udało. Wiem jednak, że świat Tolkiena jest barwny, pełen kolorów i trudno oderwać od niego oczy. Świat...

11 094
    4 409