Roland

Patronat LC
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczna Wieża (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Gunslinger
2017-07-19
2002-01-01
Data 1. wydania:
1982-01-01
Danuta Górska, Andrzej Szulc
Albatros
chłopiec czary katastrofa literatura amerykańska magia mężczyzna podstęp postapokalipsa upadek cywilizacji walka o przetrwanie walka o życie wędrówka zagłada Ziemia

Oficjalne recenzje i

Przeznaczenie Rewolwerowca

[ 22 ] Link do recenzji

Dostałam tę książkę od koleżanki na święta w gimnazjum. Byłam naprawdę podekscytowana, ponieważ była to moja pierwsza książka króla horroru. Niestety styl pana Kinga kompletnie mi nie podpasował. Historia była zbyt.. ZBYT.
Nie mogłam przez nią przebrnąć, aczkolwiek przeczytałam ją całą.
Mam nadzieję, że inne tytuły okażą się jednak lepsze i zmienię zdanie na temat króla...

Genialna powieść. King w najlepszym wydaniu!

Na półkach: , , , ,

Po latach postanowiłam odświeżyć sobie sagę o rewolwerowcu i Mrocznej Wieży.
"Roland" to dopiero początek całej wyprawy poprzez światy równoległe.
Pamiętam, że czytając cykl o rewolwerowcu kiedyś dziwiłam się, że King Król Horroru umie całkiem zgrabnie opowiadać fantasy/postapokalipsę.
Cóż, obecnie Kinga znam z wielu, wielu książek i opowiadań i nadal potwierdzam, że cała...

Autor napisał słabą książkę, a na koniec tłumaczy czytelnikowi, że to tak tylko, na początek. Dzieło, które tworzy, będzie znacznie lepsze!

Mocny, oryginalny i surrealistyczny bełkot, który w pełni zrozumieją nieliczni popaprańcy (żeby nie było - z mojej strony to same superlatywy).
Nie wiem czy to tylko w tłumaczeniu wydawnictwa Albatros, ale sporo zwrotów zdaje się nie mieć sensu jeśli nie domyślimy się jak mogły brzmieć po angielsku.

Oceniam dopiero po przeczytaniu całej sagi. Trochę chaotyczna, widać że autor eksperymentował z chronologią wydarzeń. Bardzo nietypowy świat ni to fantasy ni to postapo, na razie skąpo opisany ale wzbudza ciekawość i zachęca do poznania jego tajemnic. Główny bohater mnie i jego motywacja jest dla mnie niezrozumiała i trochę irytują mnie jego podejmowanie decyzji na zasadzie...

Przecież tego nie da się czytać

Gdzieś w połowie ma się wrażenie, że autor pisze na siłę, fragmentami widać, że książka niedoświadczonego autora przekonanego o swoim geniuszu, który nie jest (jeszcze – bo pozostałe książki dopiero czytam) tak wyjątkowy. Trochę chaotycznie, ale początek nie zawsze jest doskonały.

Szkoda, że w późniejszych tomach King odszedł od całego tego mistycyzmu, którym przesiąknięty jest pierwszy tom sagi. Czyniło to tę książkę bardzo wyjątkową.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo słabe bajanie silące się na dzieło. Sprawia wrażenie jakiejś grafomanii. Jakoś przebrnąłem pierwszy tom ale tej dodatkowej opowiastki już zupełnie nie chciało mi się czytać.

Dyskusje

10 595