Gorzkie złote serca

Okładka książki Gorzkie złote serca Glen Cook
Okładka książki Gorzkie złote serca
Glen Cook Wydawnictwo: Mag Cykl: Detektyw Garrett (tom 2) fantasy, science fiction
Detektyw Garrett (tom 2)
Bitter Gold Hearts
Mag
2000-01-01
1996-01-01

Ten tom podobał mi się znacznie bardziej niż poprzedni. Garett jest przezabawny, ale to jego znajomi budzą większą sympatię, zwłaszcza Truposz. Czyta się przyjemnie, intryga jest gęsta a akcja wartka. Niecodzienne fantasy przy którym nie sposób się nudzić.

Kolejny Garret. Tego chyba pamiętam najlepiej, ale nie wiem w sumie czy to najlepsza część. Jeśli lubicie noir, to sięgnijcie.

Podróbka Philipa Marlowa .. ale dobra podróbka.

Podróbka Philipa Marlowa .. ale dobra podróbka.

Detektyw Marlowe w świecie fantasy. Książka pełna cytatów i ripost do wykorzystania ad hoc:

"- Garrett, muszę przyznać że w większości przypadków jesteś niezwykle zdrowo myślącym przedstawiciele swojego gatunku. Jeśli jednak chodzi o płeć przeciwną, najczęściej zachowujesz się jak głupiec.
- To wrodzone. Po ojcu. Ale pracuję nad tym".

Ogólnie warte przeczytania.

- To wrodzone. Po ojcu. Ale pracuję nad tym".

Ogólnie warte przeczytania.

To wciąż świetna seria. Dobry humor i lekkość, która jest dużą zaletą tej serii. Niestety tom 2 jakby trochę chaotyczny. Intryga pełną gębą, ale odnosiłem wrażenie,że autor jakby miewał zbyt duże przerwy pomiędzy kolejnymi fragmentami. To oczywiście subiektywna opinia, bo seria jest całkowicie godna polecenia.

Garrett w formie. Mówili mu by się nie angażował, ale on swoje. I dobrze. Seria Glena Cooka jest zaiste niebanalna. Takiego przemieszania z poplątaniem nigdzie indziej nie uświadczymy. Morderstwa, kradzieże, bójki, czary, zdrady. I to wszystko w jednym tomie. Nic tylko czytać.

Kolejny apel do wydawcy: wydawać.
Apel do Czytelnika: czytać.

Kolejny apel do wydawcy: wydawać.
Apel do Czytelnika: czytać.

Mroczny i brutalny świat, mroczne miasto, mroczne sprawki. Nie omijają nikogo, nawet tzw. Góry gdzie bogaci i wpływowi pławią się w luksusach. Garret po raz kolejny będzie zawieszony pomiędzy jednym a drugim niebezpieczeństwem,próbując rozwikłać zagadkę kto? kogo? i dlaczego?

Nie zabraknie mu oczywiście towarzystwa pięknych, ale sprowadzających kłopoty, pań. Nie zabraknie także jego podstawowego cynizmu, który stanowi prawdziwą ozdobę opowieści.

• SF, Fantasy i Horror
  • 2015

Dodaj cytat z książki Gorzkie złote serca