Srebrne imperium

Conn Iggulden Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Zdobywca (tom 4) powieść historyczna
Empire of Silver
Data 1. wydania:
2011-08-01
Papierowy Księżyc
Empire of Silver
Zdobywca (tom 4)
powieść historyczna
2017-06-14

Kontynuacja serii. Wkrada się więcej tematów polityki ale tez Złota Orda dociera do Europy. Bardzo ciekawa narracja, aż chce się od razu przeczytać 5 tom.

Ależ ta seria jest dobra. Nie wiem czy nie lepsza od mojego ulubionego cyklu wojen wikingów Cornwella.
Dżyngis nie żyje, do władzy rwą się prawie wszyscy z jego otoczenia. Toczą się krwawe spory. Mamy sporo knowań na dworze w Karakorum. Z drugiej strony ekspansja Subedeja na zachód. Ciągłe potyczki, manewry taktyczne, zwodzenie przeciwnika, a w końcu bitwy z Rusinami,...

Niesamowita opowieść tworzenia i rozpadu imperium mongolskiego na przestrzeni 3 pokoleń poczynając od Czyngis-chana, a na Kubilaj-chanie kończąc.
Autor w specyficzny sposób przedstawia codzienne życie i walkę o przetrwanie ludu mongolskiego, wędrującego z jednego miejsca w drugie, w poszukiwaniu najlepszych terenów do wyżywienia rodzin i zwierzyny, w połączeniu z...

Akcja co raz lepsza,widać trafiłem. Na wybitną książkę,mamy tu .Akcja w Karakorum,te wszystkie dworskie zagrywki.I walki,kto ma rządzić po Temudżinie.
W końcu było,o co się spierać.
A mi najbardziej podobał się opis ziem Polskich.I bitwa pod Legnicą.
Mało kto wie,że Krzyżacy i Templariusze pomagali ...Polakom.

Nie mogę się już doczekać piątej niestety ostatniej części

Conn Iggulden nie bez powodu porównywany jest do Bernarda Cornwella – cyklem Zdobywca udowodnił, że powieści historyczne jego autorstwa to najwyższa półka i klasa sama w sobie. Gorąco polecam!

Cała opinia:

Jak dla mnie to jest to najlepsza część. Świetna książka 😀

• 2019
  • Historyczne mniej lub bardziej
  • Historia - do przeczytania
  • Książki do kupienia
  • Historia

Dodaj cytat z książki Srebrne imperium