Jagiellonowie. Schyłek Średniowiecza

Bellona
jagiellonowie bona sforza zygmunt august renesans polska historia zabytki
historia
jagiellonowie bona sforza zygmunt august renesans polska historia zabytki

Książka nie jest powieścią lecz zbiorem luźnych gawęd historycznych, opisem wędrówek autora z 13- letnim synem po polskich miastach i miasteczkach, związanych z historią średniowiecznej Polski ( w czasach Kazimierza Wielkiego). Refleksje współczesnego nastolatka, pragmatycznego i krytycznego wobec wielu aspektów życia w tamtej epoce, są ciekawe i sensowne i można się z...

Obie części, ta i poprzednia o Piastach są wg mnie świetnymi przewodnikami po historii. To takie połączenie przewodnika turystycznego i książki historycznej, udane połączenie.
Cykl ten to okazja do poznać wielu ciekawostek z historii naszego kraju, ale też historii Polski. Lekcje w szkole były zdecydowanie nudnie w porównaniu do tego jak pan Koper uczy syna. Czyta się jak...

Bardzo przyjemna lektura. Narracja fantastyczna. Poczułam się jak na wyprawie śladami Jagiellonów. Polecam wszystkim, szczególnie rodzicom, którzy chcieliby urozmaicić swoje wycieczki z dziećmi.

Sławomir Koper jest utalentowanym gawędziarzem, o historii potrafi pisać interesująco i znane fakty okrasza takimi angdotami, że nawet znawcom tematu ponowne czytanie o Jagiellonach nie wyda się nudne.
Książka jest zapisem wycieczki, jaką autor odbyl w towarzystwie nastoletniego syna śladami Jagiellonów. Odwiedzili miasta polskie, Ukrainę, Białoruś, Słowację.

Czułem się jak na przyjemnej wycieczce ;D

Trochę o historii Polski.

Lubię historię , ale rzadko udaje się przebrnąć i nie usnąć , a do tego coś zapamiętać. A tu proszę , można pisać historię ciekawie i zrozumiale. Nawet interpretację autora są interesujące. Prosta i dla każdego. Przeczytałam migiem.

Może być choć "Piastowie" bardziej mi się podobali.

Jagiellonowie to druga książka Sławomira kopra która miałem przyjemność przeczytać. Książka bardzo podoba mi się ze względu na sposób narracji, a wiec podróż ojca z synem po miejscach związanych z historia Polski za czasów poszczególnych władców. Czytając tę książkę można dużo się dowiedzieć na temat Polski z okresu panowania Jagiellonów.
Serdecznie polecam!!!

Pan Sławomir Koper trzyma swój poziom i może być wzorem dla wielu autorów, którzy okrutnie okaleczają historie. Piszą bowiem w taki sposób, że nie tylko bolą oczy ale od zgrzytania zębami krwawią dziąsła. Dlatego pragnę polecić tę książkę każdemu, kto umie czytać i chciałby spędzić kilka godzin, by przypomnieć sobie lekcje historii opowiedzianą przez człowieka, który...

Dyskusje

• Historia