Tam, gdzie rosły mirabelki

Okładka książki Tam, gdzie rosły mirabelki
Jan Mazur Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe Seria: Nowy Komiks Polski komiksy
2017-09-12
komiks album komiksowy

Okładka książki Ostatni pisarz Jan Mazur, Robert Sienicki
Ocena 6,4
Ostatni pisarz Jan Mazur, Robert S...
Okładka książki Warchlaki. Miłość w cieniu Piramidy Havo Art, Monika Bernacka, Katarzyna Borkowska, Kamil Dukiewicz, Eimmy, Falauke, Marta Falkowska, Magda Gamrot, Radosław Kamiński, Tomasz Kontny, Anna Krztoń, Błażej Kurowski, Zuzanna Lewandowska, Adam Loraj, Karito Mashina, Jan Mazur, Hanna Oloś, Łukasz Pawlak, Tomasz Pstrągowski, Ojciec Rene, Mateusz Siemion, Sinsitra, SoupHA!, Piotr Szulc, Małgorzata Szymańska, Joanna Sępek, Wiktor Talaga, Przemysław Wideł, Katarzyna Witerscheim, Joanna Wolska, Agiss Yo
Ocena 6,8
Warchlaki. Mił... Havo Art, Monika Be...
Okładka książki Ostatnie drzewo Edyta Bystroń, Magdalena Cielecka, Agnieszka Czachór, Aleksandra Czachór, Jakub K. Dębski, Marta Falkowska, Paweł Gierczak, Daniel Gizicki, Henryk Glaza, Tomasz Grządziela, Javvie, Maciej Kachel, Tomasz Kaczkowski, Joanna Karpowicz, Paweł Kicman, Tomasz Kontny, Berenika Kołomycka, Rafał Kołsut, Anna Krztoń, Dawid Longa, Jan Mazur, Aleksandra Motyka, Katarzyna Niemczyk, Krzysztof Owedyk, Grzegorz Pawlak, Maciej Pałka, Karolina Plewińska, Tomasz Pstrągowski, Mikołaj Ratka, Helena Smołka, Jakub Syty, Marta Szu, Wiktor Talaga, Jakub Topor, Roch Urbaniak, Igor Wolski, Andrzej Włudecki, Zvyrke, Jerzy Łanuszewski
Ocena 7,6
Ostatnie drzewo Edyta Bystroń, Magd...
Okładka książki Coviks-20 Askold Akiszyn, Igor Baranko, Krzysztof Gawronkiewicz, Henryk Glaza, Ernesto Gonzales, Joanna Karpowicz, Zbigniew Kasprzak, Konstantin Komardin, Berenika Kołomycka, Anna Krztoń, Monika Laprus-Wierzejska, Tomasz Lew Leśniak, Shawn Martinbrough, Jan Mazur, Melon, Piotr Nowacki, Unka Odya, Maciej Pałka, Grzegorz Rosiński, Marcin Rustecki, Tomasz Samojlik, Yana Shunyata, Bill Sienkiewicz, Rafał Skarżycki, Marek Skotarski, Wojciech Stefaniec, Dominik Szcześniak, Rafał Szłapa, Tomasz Tomaszewski, Jakub Topor, Robert Trojanowski, Przemysław Truściński, Maciej Tuora, Lucas Varela, Jakub Wiejacki, Agnieszka Wolny-Hamkało, Michał Śledziński, Agnieszka Świętek
Ocena 4,4
Coviks-20 Askold Akiszyn, Igo...
Okładka książki Rycerz Janek i prawdziwe męstwo Jan Mazur, Robert Sienicki, Igor Wolski
Ocena 6,3
Rycerz Janek i... Jan Mazur, Robert S...
Okładka książki Rycerz Janek Tomasz Grządziela, Jan Mazur, Robert Sienicki, Igor Wolski
Ocena 6,7
Rycerz Janek Tomasz Grządziela,&...

więcej Więcej

Dosadna w przekazie - minimalistyczna w estetyce. Choć postaci składają się z dosłownie paru kształtów, to bezbłędnie pokazują emocje.
Historia o niemożności wyrwania się z utartych schematów.

Nie dajcie się zwieść patyczakom, naprawdę nie widziałem książki czy innego tworu kultury, który celniej oddawałby mentalność chłopaków z puszką piwa, wysiadujących na ławce pod blokiem. Jakaś część mnie z przeszłości się z tym utożsamia, więc wydaje mi się, że jestem w ocenie dosyć wiarygodny.

Huh.... Dobre to! I co z tego, że głowonogi. :) Przeczytałem z zapartym tchem i poszedłem kupic 2 kolejne pozycje tego autora. Polecam!

Maksymalnie uproszczona forma nie zrobiła niestety miejsca na jakieś skomplikowane rozwiązania fabularne. I w sumie nie są one potrzebne, ponieważ pierwsze skrzypce grają tutaj emocje. Po lekturze było mi nieprzyjemnie co jest wystarczającą rekomendacją.

Mazur udowadnia, że – jak to często bywa – w prostocie siła. Snuta przez niego opowieść ma wydźwięk bardzo uniwersalny, bohaterowie zaś wymykają się stereotypowi „blokersa” – dzięki obserwacyjnemu talentowi autora są o wiele bardziej złożeni i ludzcy, a wkładane im w usta „uliczne” odzywki ani przez chwilę nie brzmią sztucznie czy wymuszenie. Silnie wybrzmiewa sugerowana...

Komiks pomimo prostej formy, w jakiej został narysowany, posiada zaskakującą głębię i dotyka spraw bliskich dla wielu z nas.

Z pewnym niedosytem przyjęłam zakończenie historii, które mogłoby być jeszcze bardziej rozwinięte i dopowiedziane. Całość można przeczytać w niecałą godzinę, co polecam jako przerywnik między kolejnymi lekturami pisanymi prozą.

nie rozumiem, po co. +1 za wiarygodne oddanie rzeczywistości, ale nic to nie wniosło

Słyszałem o tym komiksie od jakiegoś czasu. Z miejsca mnie zainteresował, bo takie trochę moje klimaty. Ale pod koniec szumu medialnego już miałem powoli obawy, czy aby nie za dużo, że nie spełni pokładanym przeze mnie oczekiwań.
Ale na szczęście spełniło moje oczekiwania. To naprawdę dobry komiks. Wiadomo, że nietypowy, że inny, że patyczaki, że kreska przedziwna, że to...

Potoczyste, celnie zaobserwowane słownictwo, reżimowa dokładność minimalistycznych rysunków i przede wszystkim udało się nie patrzeć z góry na chłopaków z bloków nie poświęcając przy tym humoru.
(bez oceny, bo komiks przyjaciela)

Komiks o bardzo ciekawej tematyce.
Całe założenie tej historii miało być "proste i klarowne" jak "kreska" rysownika.
Widujesz ich prawie codziennie, i wydaje Ci się że znasz ich podejście do życia. Natomiast prawda jest zupełnie inna.
Chłopaki są dobrymi przyjaciółmi... mam wrażenie że pod tym względem wiele możemy się od nich nauczyć.
Bardzo ciekawy komiks...

• Komiksy
  • Komiks
  • Komiks
  • 2019
  • Przeczytane w 2018
  • Komiksy polskie
  • Komiksy posiadam

Dodaj cytat z książki Tam, gdzie rosły mirabelki