Tego lata, w Zawrociu

Hanna Kowalewska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Zawrocie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
2017-06-22
1998-01-01
Wydawnictwo Literackie
literatura polska rodzinna tajemnica przygoda
Zawrocie (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2017-06-22
literatura polska rodzinna tajemnica przygoda

Matylda Malinowska Just odziedziczyła po nieznanej babci dworek w Zawrociu. Sam spadek okazał się kością niezgody, padnie odwieczne pytanie: dlaczego ona? Matylda będzie musiała zmierzyć się z przeszłością swojej rodziny, poszukać odpowiedzi na dręczące ją pytania o śmierć ojca, o samobójstwo męża, o przyczynę trudnych relacji z matką, ojczymem i przyrodnią siostrą. I...

Polecam tym którzy lubią "piękne słowa". Książka która pozostaje w człowieku na zawsze.

Ksiazka ta naprawde mnie zaskoczyla. Spodziewalam sie typowej obyczajówki, z obowiazkowym watkiem romansowym. Jednak ta ksiazka zdecydowanie taka nie jest. Oryginalny styl, pewna wielowarstwowosc, ciekawi bohaterowie. Nie jest to lekka lektura, trzeba sie nad nia skupic, dac sie porwac - ale warto.

Och, jak ja się zmęczyłam czytając tę książkę...

Intrygująca, ciekawy wstęp do dalszych części. Polecam za lekkie pióro autorki.

Gniot nad gnioty. Sztuczna, pretensjonalna, nieprawdziwa, niewiarygodna. Czy ktoś dopłacał autorce za nadprodukcje przymiotników?

Fajne czytadło

Zachwycilam się Zawrociem, polubiłam bohaterkę od pierwszej strony. Myślałam początkowo, że będzie mnie drażnil sposób narracji, ale zupełnie nie. Czytając czuje się coś magicznego, niuchwytnego , coś co tylko można poczuć i zapewne każdy to będzie odczuwał w inny sposób. Piękna i zaskakująca. Polecam!

Styl pani hanny Kowalewskiej jest oryginalny. Mnie on odpowiada. To piękny polski język.
Historia nabiera tempa w kolejnych częściach. Wątek miłosny nie jest głównym wątkiem, chociaż niesamowicie poprowadzony, zaskakuje.
Ja się w Zawrocie wkręciłam. I na pewno nie będzie dla pani Hanny zaskoczeniem, że moim ukochanym bohaterem jest Paweł ;) cudna kreacja!

Każdą książkę o Zawrociu czytałam z przyjemnością, chociaż nie wszystkie w równym stopniu były interesujące. Główna bohaterka, Matylda, jest na tyle intrygująca, że po prostu chciałam się dowiedzieć jak potoczyły się losy. Polecam na jesienne popołudnia.

Dyskusje

1 724