Niewygodny Polak

Wydawnictwo Poznańskie
reportaż druga wojna światowa walka podziemia o wolną Polskę AK
historia
reportaż druga wojna światowa walka podziemia o wolną Polskę AK

"Niewygodny Polak" to rzecz Aleksandrze Reszczyńskim, komendancie granatowej policji w Warszawie w czasie okupacji. Reszczyński zamordowany został we własnym domu przez komunistów za kolaborację i zdradę. Czy komuniści wiedzieli, że współpracował z kontrwywiadem AK? To nie ważne - ideologicznie też był po drugiej stronie barykady!

Książka skreślona jest dość sprawnie....

Leniwie się sączyła, wielowątkowo, parę razy zbaczając na politykę (niepotrzebnie). Poza tym ładny styl, krótkie rozdziałki i podróż do przeszłości. Specjalnie niczego nowego się nie dowiedziałem ale i tak polecam :)

• Biblioteka!!!!
  • PDF