Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową

Okładka książki Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową
Stefania JabłońskaSławomir Majewski (dermatolog) Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
2005-01-01
2005-01-01
832003051X
skóra choroby dermatologia choroby przenoszone drogą płciową medycyna

Okładka książki Choroby skóry Tadeusz Chorzelski, Stefania Jabłońska
Ocena 7,8
Choroby skóry Tadeusz Chorzelski,...
Okładka książki Vademecum lekarza praktyka Jerzy Bidziński, Tadeusz Bogdanik (toksykolog), Krystyna Bożkowa, Ryszard Brzozowski, Jolanta Chodakowska, Sabina Chyrek-Borowska, Ewa Dmoch-Gajzlerska, Artur Dziak, Zdzisław Dziubek, Andrzej Friedman, Krzysztof Galus, Kornel Gibiński, Zbigniew Gąsior, Henryk Jan Hryniewicz, Stefania Jabłońska, Grzegorz Janczewski, Włodzimierz Januszewicz, Bogdan Kamiński, Franciszek Kokot, Lech Konopka, Jerzy Kosowicz, Jacek W. Kowalski, Jan Kuydowicz, Jan Kuś, Tadeusz Kęcik, Sławomir Majewski (dermatolog), Tadeusz Mandecki, Ewa Marcinowska-Suchowierska, Magdalena Marczyńska (pediatra), Henryka Małdykowa, Ewa Nowakowska-Duława, Anna Maria Rogalewska, Ewa Rowińska-Zakrzewska, Wojciech Rowiński, Barbara Ryniewicz, Andrzej Stapiński, Andrzej Szulc, Jan Tatoń, Halina Wardaszko-Łyskowska, Dariusz Wasilewski (psychiatra), Zofia Wańkowicz
Ocena 0,0
Vademecum leka... Jerzy Bidziński, Ta...

więcej Więcej

Całkiem przyjemnie mi się uczyło z tej książki, jest przystępnie napisana i przejrzysta. Niemniej ma trochę wad. Przede wszystkim nie ma nowych wydań, stan wiedzy zatrzymał się na 2005, czyli jest trochę nieaktualne. Obrazków jest trochę za mało, wypadałoby się zaopatrzyć w jakiś atlas chorób skórnych, żeby uzupełnić ten brak. No i to co według autorów miało być zaletą...

Pisane w zrozumiały sposób, czyta się dość przyjemnie.

Dramatu nie ma, ale w opinii kilkorga nauczycieli akademickich nie jest to podręcznik napisany idealnie. Przydałoby się kilka aktualizacji co do leczenie i najnowszych wytycznych oraz przemyślania niektórych rozdziałów.

Przebrnęłam przez podręcznik na potrzeby egzaminu. Napisany dobrze, czytelnie, dużo zdjęć. Mimo, że przedmiot sam w sobie pamięciowy to jednak wiedza w książce "podana" w bardzo przemyślany sposób.
Polecam!

• Medycyna
  • Studia
  • Medyczne
  • 2015
  • Polecam
  • Studia 💉
  • Do pracy licencjackiej/magisterskiej

Dodaj cytat z książki Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową