I rzekł Bóg… Nauka potwierdza autorytet Biblii

Okładka książki I rzekł Bóg… Nauka potwierdza autorytet Biblii Farid Abou-Rahme
Okładka książki I rzekł Bóg… Nauka potwierdza autorytet Biblii
Farid Abou-Rahme Wydawnictwo: Wydawnictwo Kościoła Wolnych Chrześcijan "Łaska i Pokój" religia
religia
And God said… Science confirms the authority of the Bible
Wydawnictwo Kościoła Wolnych Chrześcijan "Łaska i Pokój"
2015-01-01
2015-01-01
Marek Nalewajka, Elżbieta Nalewajka, Andrzej Kapuściński, Joanna Kaniewska
nauka a religia nauka religia Biblia autorytet chrześcijaństwo duchowość analiza Biblii interpretacja Biblii Pismo Święte

Przytaczam dla zainteresowanych opis znajdujący się na okładce książki "I rzekł Bóg...":
"Książka ta została napisana prosto i z głębokim przekonaniem, aby wykazać, że fakty naukowe nie popierają popularnej teorii ewolucji - wprost przeciwnie, popierają, podaną w Biblii, relację o stworzeniu.
Cztery części tej książki: Nauka i Biblia, Stworzenie czy ewolucja, Dowody potopu i arki Noego, Te zaś są spisane abyście wierzyli... wyjaśniają, o czym naprawdę mówią skamieliny, mutacje, dinozaury i datowanie węglem C-14, a także - w jaki sposób Potop i jego skutki wyjaśniają historię naszej planety. Autor zadaje wiele pytań na temat naszej osobistej wiary i wierności Panu i Jego objawionej woli.
«I rzekł Bóg...» to książka, która udziela odpowiedzi zarówno temu, który gorliwie poszukuje, jak i czytelnikowi nastawionemu krytycznie. Pogląd, iż nauka i Biblia są we wzajemnej sprzeczności, w rzeczywistości jest pozbawiony podstaw."
Dodam, że niniejsza książka wspomina wielu wybitnych naukowców z różnych dziedzin, którzy nie znaleźli żadnej sprzeczności pomiędzy ich wiarą w Biblię jako doskonałe Słowo Boże, a owocami ich naukowego geniuszu (np. Isaac Newton, Samuel Morse, James Joule, Louis Pasteur czy William Thomson znany jako Lord Kelvin). Lektura była niezwykle wciągająca i interesująca. Polecam serdecznie!