Klub Dumas

Filip Łobodziński

Oficjalne recenzje i

Diabeł tkwi w szczegółach

[ 5 ] Link do recenzji

" (...) zaśmiał się pod nosem jak złowrogi wilk. Książki lubią takie żarty- powiedział sobie w duchu. A Każdy czytelnik ma takiego diabła na jakiego zasłużył."

Mroczna wciagajaca

Arturo Perez-Reverte pisze w świetnym stylu, jego lekkość wypowiedzi mnie zachwyciła i tylko dlatego dobrnęłam do końca książki. Intryga też niczego sobie, ale momentami trochę było nudno. Czy istnieje jeszcze taki świat antykwariuszy?

Pożyczyłam powieść od koleżanki, bo bardzo polecała. Byłam bardzo ciekawa i pozytywnie nastawiona. Kiedyś dawno oglądałam film na jej podstawie. Mocna 7 za pomysł na fabule. Akcja nierowna. Bohaterowie dają się lubić. Nużyły mnie tylko wstawki opisy powieści Dumasa. Rozwiązanie przewidziałam. Polecam ciekawa lektura na weekend.

Nie wiadomo co lepsze, film czy książka

no i tak, jest to ulubiona książka mojego czasu dorastania, wówczas uważałam, że to arcydzieło, teraz widzę, że wiele wątków nie ma do końca sensu i jest jakaś dziwna, niepotrzebna. mizoginistyczne wtręty, głupawe opisy otoczenia rodem z kryminału noir, w końcu s e k s i k - no ehhh, niby klimat, niby książka o miłości do książek (chociaż w sumie to już nie wiem czy na...

Klub Dumas, to trzymający w napięciu thriller, opisujący losy pewnego antykwariusza, który zajmował się zdobywaniem i sprzedażą cennych książek, rękopisów, czy rzadkich wydań. Na nazwisko ma Corso.

Pewnego dnia Corso, od jednego ze swoich bogatych klientów, dostaje zadanie potwierdzenia oryginalności pewnej XVII wiecznej książki pt. Dziewięcioro wrót, w której opisany jest...

Błyskotliwe i mroczne połączenie powieści przygodowej z kryminałem i powieścią gotycką, pełne literackich smaczków, idealne zwłaszcza dla wszystkich fanów Dumas. Ja akurat zdecydowanie wolę "Hrabiego Monte Christo" od "Trzech muszkieterów", ale i tak bawiłam się wybornie.

Gdyby Dumasa przenieść do XX wieku, połączyć jego emocjonalnalność z intrygami Roberta Ludluma, polać to sosem miasteczek flamandzkich, posypać pokrojonymi rycinami mistrzów renesansu i zatańczyć na czubku tangiem truskawkowym, wychodzi nam Reverte - mistrz opowieści rozrykowy ;P

Książkę czytałam z zapartym tchem. Świetnie poprowadzona narracja, a motyw poszukiwania rękopisu i "Księgi Dziewięciorga Wrót" niezwykle ciekawy. Widziałam film "Dziewiąte Wrota" i muszę zgodzić się z ostatnim zdaniem książki "Każdy ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył". Film jest raczej na motywach, nie na podstawie. Nie jest to wierna...

Dyskusje

2 842