Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.91 zł

Działa Imperium

Django Wexler Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kampanie Cienia (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
The Guns of Empire
Kampanie Cienia (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Zbigniew A. Królicki
fantasy

Jeżeli ktoś lubi książki dotyczące wojny, strategii, bitew to polecam. Mimo wątków fantasy duża część właśnie poświęcona jest taktyce. Mimo tego cykl płynnie się czyta, ciekawi.

Odstawienie na dalszy plan jednej irytującej postaci, Jane jakby trochę naprawiło serię w stosunku do poprzednich części. Nie mniej wątki romantyczne nadal są kiepskie stąd, moja opinia że autor nie potrafi ich pisać tak fajnie jak opisuje sceny bitew

Vordan rusza na podbój Elizjum. Niezdobytego miasta które jest ojczyzną kościoła zaprzysiężenia. Co ciekawe Vordan w wojnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wojna trwa nadal, a Janus za wszelką cenę chce zniszczyć Kościół Zaprzysiężenia, co jest zadaniem graniczącym z cudem nawet dla kogoś obdarzonego geniuszem pierwszego konsula.
Wszystko to jednak jest tylko tłem dla perypetii bohaterów, których losy i wzajemne relacje coraz bardziej się wikłają i którzy muszą decydować komu pozostać wiernym.
Działą imperium są tak samo...

Ze wszystkich dotychczasowych książek kampanii cienia ta zdecydowanie najbardziej mi się momentami dłużyła. Podczas czytania opisów bitew zdarzało mi się, że po prostu czekałem na efekt końcowy, kto zwyciężył i jakim kosztem i tyle... wątki miłosne też przydługawe, no ale kto co lubi.
Jednak mimo tego jest to warta przeczytania i wciągająca kontynuacja serii.

Rozpoczynają się rozmowy pokojowe ale Janus nie chce pokoju z Kościołem Zaprzysiężonym i stwierdz, że pokój zostanie zawarty gdy jego wojska będą okupować stolice kościoła.
Jak łatwo się domyślić wojna zaczyna się na nowo a armia Janusa zaczyna marsz w kierunku stolicy kościoła.
Książka jest podzielona na części, pierwsza to opis kampanii a druga zmagania głównych bohaterów...

„Działa imperium” to już czwarta część debiutanckiej serii Django Wexlera pt. Kampanie cienia. Po lekturze poprzednich części nie mogłam się doczekać, aby zobaczyć, jak ta historia dalej się potoczy. I mimo że pod pewnymi względami powieść ta jest lepsza od swoich poprzedniczek, bo w końcu zmieniły się pewne statusy quo, to z drugiej nie jest niepozbawiona kilku wad (z...

Bardzo dobra książka, a nawet powiem, że najlepsza z tej jakże zacnej serii

Na półkach: , , , ,

„Dział imperium” to czwarty tom cyklu „Kampanie Cieni”. Jego akcja rozpoczyna się kilka miesięcy po zakończeniu „Ceny męstwa”. Nastaje drugi rok wojny. Po licznych zwycięstwach wywalczonych przez Janusa Vordan otrzymuje propozycję zawarcia kruchego pokoju. Pierwszy Konsul i królowa mają jednak odmienne zdanie, gdzie powinna zakończyć się ta wojna. Winter i Marcus muszą...

Wspaniałe. Nic tylko czekać na ostatnią część.

Na półkach: , , , ,

„Działa imperium” Djanog Wexlera są kolejnym tomem serii "Kampanie cienia". Ileż ja czekałam na tą część, nie mogąc się doczekać, jak potoczą się losy znanych mi bohaterów.

Pierwszy punkt z książką. Z pewnością jest lepsza od wcześniejszych tomów, jest niezwykle rozbudowana przez, co rozszerza nam się do ogromnych rozmiarów, po których nigdy bym nie przypuszczała po...

• Fantastyka
  • Fantasy