When Life Happened

Data 1. wydania:
2017-05-31
angielski
Romantic Comedy

Zanim zaczniesz czytać tą książkę TAKE A DEEP BREATH, bo poprzez śmiech i łzy, może Ci w pewnej chwili go zabraknąć. Serio! YOU ARE NOT READY FOR THIS!!

Zazwyczaj przy dobrych książkach piszę recenzje na gorąco, bo tyle myśli i emocji kotłuje się we mnie na raz. W tej książce moje myśli galopowały jak szalone, zmieniając swój kurs kilkakrotnie podczas czytania, ponieważ ta książka, mówiąc kolokwialnie, rozwaliła mój system totalnie. Miałam Wam pokrótce napisać kilka słów o fabule, ale w przypadku tej książki lepiej sięgnąć po nią na ślepo, dlatego w recenzji skupię swoją uwagę na głównej bohaterce, przesłaniu i emocjach jakich dostarcza, bo czuje się ją WITH EVERY FIBER OF YOUR HEART.
Główną bohaterką książki jest Parker, pełna wigoru dziewczyna, której życie miłosne zaczęło się najpierw od zdrady, udawanego orgazmu i klauna na pogrzebie. Brzmi ciekawie? A to dopiero początek.
Co mnie urzekło w Parker to to, że była naturalna, zabawna i z sarkastycznymi ripostami mówiła bez obciachu co jej ślina na język przyniosła, zarażając wszystkich na około swoim pięknym uśmiechem. Mimo młodego wieku, życie kilkakrotnie ciężko ją doświadczyło i zanim znalazła w życiu prawdziwą miłość, musiala zmierzyć się z okrutnym losem.
When Life Happened to oprócz po mistrzowsku napisanej komedii romantycznej i genialnie wykreowanych postaci, to książka która sprawi, że będziecie zastanawiać się nad wieloma aspektami życia.
Poprzez tą historię autorka chce uświadomić czytelnikowi, że nie można brać LIFE FOR GRANTED, czyli że nie możemy brać życia za pewniaka. Że w ułamku sekundy może się wszytko zmienić i możemy wszystko stracić. Jak możemy stać się również ofiarami własnych uczuć.
Fakt, że przy okazji autorka łamie serce ( ba! druzgoce je!) i serwuje taki TWIST w fabule, że ciężko było mi się po tym pozbierać i miałam już rzucić Kindlem o ścianę, ale postanowiłam dać Jewel szansę odbudować moje roztrzaskane serce.
Za to właśnie kocham książki autorki, że każde napisane przez nią słowo ma znaczenie, gdzie nie ma zbędnych opisów, sama esencja fabuły z ciekawymi wątkami, dialogami, śmiesznymi i sarkastycznymi ripostami bohaterów i niesztampowego romansu.
Dzięki tej książce autorka wyciągnęła mnie z totalnego BOOK FUNK czyli dołka czytelniczego, jednocześnie pozostawiając na wielkim kacu książkowym.

Tu nie ma się co rozpisywać! jak dla mnie ta książka to sztos i majstersztyk-POLECAM:)

Kolejna bardzo dobra książka od Jewel Ann. Powieść kompletna, żadnego niedosytu.
Szczerze polecam.

Szczerze polecam.

Po przeczytaniu świetnych książek o siostrach tej autorki, po opisie spodziewałam się czegoś podobnego. A tu boom. Wow. Zostałam zaskoczona, zbita z tropu, zachwycona. Ta książka to naprawdę coś innego. Początkowo byłam totalnie w team Parker jeśli chodzi o jej siostrę i nie rozumiałam dlaczego jej rodzice nie rozumieli jej żalu. Myślę, że Parker bardziej rozpaczała za swoją siostrą, a nie chlopakiem. Później poznajemy Gus. Lubię takich bohaterów. Szorstkich z wierzchu, miękkich w środku. A on taki był. Dodajmy do tego zagubiony i totalnie żonaty. Po opisie jego związku z żoną to nie zdziwiłam, że zafascynował się nową sąsiadką. Ale miałam też gdzieś w głowie, że tak naprawdę to tylko jego punkt widzenia. A ile ludzi tyle prawd. I gdy już mieliśmy mieć jakiś początek kolejne boom. Śmierć. Męża i żony. Potencjalnego kochanka i ukochanego. Nie chciałabym siedzieć w głowie Parker w tamtej chwili. To co przeżywała i nie mogła pokazać innym. No była tą drugą. Tą niewierną. I tu kolejny suprise: Levi. A w mojej głowie totalny zamęt: nowy bohater? Nie mogłam się z początku przekonać do niego, bo spodobał mi się Gus i wkurzyłam się, że autorka go zabiła. Ale z czasem Levi stał się naprawdę ciekawym przypadkiem bohatera. Trochę luzackiego, ale dość skrytego. A nasza Parker poeciała na cały ten zestaw (dziwimy się bo ja nie :P). Cudowna historia z naprawdę nieoczekiwanym zwrotem akcji.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowita książka opowiadająca o różnych odcieniach miłości, bólu i zdradzie. Pełna emocji, wyciakajaca łzy, ale też zmuszając nas do śmiechu. Polecam.

Piekna, wspaniala, pelna emocjii. Autorka wspaniale stworzyla historie Parker, Gusa i Liviego. Nic nie dzieje sie bez przyczyny. Uwielbiam!

Kolejna świetna książka tej autorki. Doprowadza do łez tych szczęśliwych ale tez i smutnych. Ciekawe zwroty akcji, nie pozwala wkraść się nudzie. Polecam każdemu zagłębienie się w losy tej szalonej dziewczyny o imieniu Parker

Z reguły staram się znaleźć w książce jakiś pozytyw, niestety nie tym razem. Zamiast chwalić, będę ganiła, krytykowała i wytykała absurdy, których dopuściła się pani Jewel.

Zacznę od tego, że nie czułam chemii między bohaterami, najpierw między Parker a Gusem, a potem między Parker a Levim. Pomiędzy mną a nimi też nie nawiązała się żadna nić porozumienia, a to niedopuszczalne. Tak samo jak tak durne rozwiązanie, jakim było uśmiercenie głównego bohatera, bo nie miało się pomysłu na pociągnięcie fabuły. Tak, odniosłam wrażenie, iż śmierć Gusa wynikała z tego, że Jewel nie wiedziała, co począć dalej. Wzięła na warsztat motyw zdrady (i to nawarstwiony) i poległa. Żeby jakoś wybrnąć postawiła na zszokowanie czytelnika. Mnie ten przełomowy moment ani nie wzruszył, ani nie zaszokował, ani nawet nie zezłościł. Spłynęło to po mnie jak po kaczce, a brak emocji to kolejna kwestia, której nie wybaczam w książkach.

Mój kolejny zarzut to niekonsekwencja w kreowaniu postaci. Gdy zaczęłam czytać, Parker wydawała mi się luzaczką, dziewczyną, z którą można konie kraść, stawiała przede wszystkim na szaleństwo. Jednak później dowiedziałam się, że chłopak zdradził ją, ponieważ była zbyt grzeczna i poukładana, snuła za poważne palny na przyszłość. Ponadto rzekomo była tak zakochana w Gusie, a na jego pogrzebie oglądała się za innym facetem, a kilka dni później uprawiała z nim seks na pace ciężarówki? No ludzie! Następna głupota.

Muszę wspomnieć jeszcze o wciskaniu na siłę konfliktowych sytuacji. Mam tu na myśli umieszczenie pod jednym dachem Parker, Piper i Caleba. Nie dość że zamieszkali razem, to jeszcze Parker dała się przepędzić z własnego pokoju i zaczęła gruchać sobie z siostrą, która do tej pory była jej śmiertelnym wrogiem. To było tak durne, że nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać z absurdalności tych scen.

Nie podobała mi się jeszcze jedna rzecz. Pisanie o defekacji i fekaliach było zabawne do pewnego momentu, później stało się zwyczajnie obrzydliwe. Tak samo jak szczegółowy opis cieczki i rui u psów. Potraktowałam to jako zapychacze, ale jeśli autorka już musiała je zastosować, mogła postawić na większą subtelność. Niestety nawet Levi – jedyny pozytywny bohater – nie był w stanie uratować tej historii.

W poprzednich książkach Jewel wykręcała jakieś numery, jednak tym razem przeszła samą siebie, w negatywnym tego stwierdzenia znaczeniu. Czuję się zawiedziona, rozczarowana, a nawet zniesmaczona. Krótko mówiąc: WLH było totalnie do bani.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"When life happened, it did it in a heartbeat. that space between time. A first inhale, a last exhale. the dawn of realization, the eve of what was and never again would be."

Genialna! Ujęłam mnie od pierwszego rozdziału i trzymała w swych pętach aż po sam koniec. Bardzo życiowa, o tym, że nie wszystko jest czarne albo białe, ale rzeczywistość także zawiera szarości. Bardzo mi sie podobała i żałuję, że wcześniej jej nie przeczytałam.

"I'm afraid of having everything that means nothing and nothing that means everything."

Normalnie kiedy w książce dochodzi do TAKIEGO zwrotu akcji, jeste mocno sfrustrowana i często całośc jest juz dla mnie przekreślona, lecz tutaj mimo ogromnego szoku, po części odetchnęłam z ulgą. Można się przyczepić do tego, że część druga przebiega zbyt szybko, a główna bohaterka jest bardzo niedojrzała, ale na swój sposób E. Ann Jewel potrafiła tak napisać tę powieść, że w ogóle mi to nie przeszkadzało. No dobra... może odrobinkę ;)

"Women were fickle creatures with delicate needs, invisible boundaries, and often times unrealistic expectations."

Robiłam kiedys podejście do trylogii "Jack & Jill" w/w autorki, ale niestety nie ujęła mne tak jak "When Life Happened", mam jednak nadzieję, że jeszcze przeczytam coś jej autorstwa co będzie równie dobre jak ta książka. Szczerze polecam.

Świetna historia, odświeżająca, inna, zapadająca w pamięci. Parker, Gus i Levi cała trójka wywarła na mnie ogromne wrażenie, barwni i wielowymiarowi. A samą historią autorka mnie zaskoczyła, tym w jakich rolach obsadziła głównych bohaterów i jak skrzyżowała ich drogi.
Bardzo polecam :)

Bardzo polecam :)