W maratonie życia

Anna H. Niemczynow Wydawnictwo: Videograf literatura obyczajowa, romans
Videograf
literatura obyczajowa, romans
2017-01-01

To moje pierwsze spotkanie z książką " W maratonie życia" i jej autorką Anną H. Niemczynow.
Główna bohaterka 32-letniej Matylda Kochanek-Ostrowska opowiada historię swojego życia, w sposób bardzo wyrazisty, wzruszający.
Żona, mama. Chociaż mała, drobna, ale silna "baba"- feministka. Tak mówi o sobie.
Potrafi radzić sobie w życiu, pomimo upadków.
Los mocno ją...

Mądra i wspaniała książka jaką przeczytałem. Bardzo się cieszę , ponieważ wiele z tej książki wyniosłem. To przede wszystkim życiowa i bardzo mądra powieść. To opowieść o wzlotach i upadkach, o błędach, które należy wybaczać, oraz o miłości, na którą zasługuje każdy z nas. Wiele tu cennych rad , które powinno się zapamiętać. Super książka.
Polecam

"W maratonie życia" to piękna, ciepła książka obyczajowa. Napisana w ciekawej formie"biegu". Matylda nie ma łatwego życia. Nieudane małżeństwo, zwodzący ją kochanek i ludzka zawiść, a do tego wychowywanie małego, rezolutnego Kajtka. Ale ma na to sposób... bieganie. Kiedy startuje w maratonie, każdy kilometr to oddzielny rozdział jej życia, który opowiada nam z niezwykłym...

Usłyszałam o tej książce przez przypadek w telewizji i bardzo się na nią nastawiłam, niestety fabuła okazała się mało zaskakująca, dość oczywista i przewidująca, kobieta po prostu opisała swoją życiową historię nieudanego małżeństwa, przez co przechodzi wiele kobiet.

Dopiero po przeczytaniu książki dowiedziałam się, że to debiutancka powieść Pani Hanny... I powiem, że jestem pod wielkim wrażeniem. Bardzo też chciałabym wiedzieć, ile z treści w tej książce jest fikcją, a co zdarzyło się w realu, być może samej autorce.
Fantastyczny pomysł, aby w biegu maratońskim przetrawić całe dorosłe życie, a i historia niebanalna, co może świadczyć...

Rewelka

Książka jest podsumowaniem całego życia przepracowanego w trakcie kiedy biegła maraton.

2095

Historia Matyldy była ostatnią, jaką wysłuchałem w 2018 roku i zwlekałem kilka dni z napisaniem o tej książce. Autorka jest mi znana z facebooka, gdzie pisze piękne sentencje i dzieli się okruchami swojego życia z powiększającą się publiką, a prawie każde wydarzenie udokumentowane jest zdjęciem, na których widzimy uśmiechniętą, szczupłą kobietę. Czasami z mężem, czasami...

Książka podobała mi się. Uważam ją za dobry debiut autorki. Powoli przestaje mnie dziwić popularność jej książek. W przyszłości z pewnością sięgnę po inne tytuły, aby mieć porównanie debiutu do pozostałych pozycji. Ten Wam bardzo serdecznie polecam, myślę, że nie będziecie zawiedzeni.

Na półkach: , , , ,

Zdarza mi się sięgnąć po książkę, którą ktoś kiedyś, gdzieś polecał. Tak właśnie było w przypadku książki „W maratonie życia” Anny H. Niemczynow, którą polecała Magdalena Witkiewicz.
Matylda bierze udział w martonie. To takie odkupienie win. Podczas tego biegu rozlicza się z przeszłością, z wszystkim tym co wydarzyło się w jej życiu. A trzeba przyznać, że wydarzyło się...

• Audiobook
  • 2019