Pułapka

9788381190862
Psychoskok
powieść przygodowa
9788381190862

Rozczarowałam się. Jedyne co w książce mnie zainteresowało to relacje Edyty z mężem, które były delikatnie mówiąc dosyć trudne. Samo poszukiwanie skarbu które miało być pełne napięcia i mrożących krew w żyłach przygodach niestety takie nie było.
Z reguły jest tak, że jak książka jest nudna to zakończenie jest troche bardziej wyciągające a czasem i zaskakujące. Tutaj...

Fabuła książki wciąga swoją akcją z lekkim dreszczem. Jedyną nieprzyjemną naleciałością w treści jest powtarzające się mrowienie lub gęsia skórka na karku i palący przełyk alkohol.
Na początku książki pojawiają się opisy jedzenia, które niestety utrwalają istniejące negatywne stereotypy a nijak nie wpływają na wydarzenia bohaterów.

Moim zdaniem książka 'Pułapka' jest rewelacyjna :) czyta się ją z wypiekami na twarzy i czeka się na to, co zdarzy się za chwilę, a właśnie w tym, zdawałoby się kluczowym momencie, Autorka przechodzi do kolejnego, spokojniejszego wątku. Sensacja, thriller i książka o Dolnym Śląsku jednocześnie. Po przeczytaniu książki aż strach znów jechać w Góry Izerskie, które zapewne...

Naprawdę wciąga. Dużo szczegółowych opisów, które pozwalają poczuć się tak, jakby się też w tej chatce było.

Sensacja z elementami fantastyki. Wyjątkowo udana. Żałuję, że nie wpadła mi w ręce zimą, jak ktoś szuka lekko mrocznej, lekko przygodowej, lekko historycznej, lekko paranormalnej lektury na Święta, to polecam :)

Uzależniony od hazardu i narkotyków Maks Czarnowski wraz ze swoim bratem Patrykiem oraz ich żonami: Edytą i Dorotą wybierają się na Święta Bożego Narodzenia w Góry Izerskie. Bracia zamierzają odnaleźć tzw. szczelinę jeleniogórską, gdzie podobno Niemcy ukryli złoto. Jednakże chęć wzbogacenia się odczuwają również Boryczko i Schwarz. Obie grupy chcą za wszelką cenę zdobyć...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytając ,,Pułapkę" przenosimy się z bohaterami powieści w Rejony Dolnego Śląska a szczególnie ,,szczeliny jeleniogórskiej''.Wiele tu tajemnic i zagadek. Wielu ludzi próbuje odnaleźć skarby wywiezione przed zakończeniem II wojny światowej przez Niemców. I do tego potwór, grasujący w lesie.
Myślałam, że książka będzie bardziej mroczna.Tutaj jednak się zawiodłam.
Mile...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okładka
przez ten las zielony
skąd
biblioteka
moja opinia
Nigdy nie byłem w Górach Izerskich,może kiedyś.
Zresztą,książka mnie się podobała.Bo był drapieżnik,jakiego nie było w Polskiej książce.
Troszkę,po co ten ruski był ?
Czy w każdej musi być ? I czy każdy Rosjanin to bolszewik ?
I znów mi się,chce do lasu :-)

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej powieści, bo z jednej strony zdecydowałam się na nią, ze względu na to, że akcja dzieje się w górach i to jeszcze zimą (uwielbiam) i tu się nie zawiodłam, bo było naprawdę górzyście i zimowo. Na dodatek fajnym, wciągającym stylem napisane, pomysł też niezły - to również duży atut tej książki. Natomiast cała ta "pozaziemska" otoczka...

'Pułapka' Marii Kalety nie jest może książką rewelacyjną, ale za to rewelacyjnie się ją czyta. Autorka, a wraz z nią i czytelnik zanurza się znów w okryte mgłą tajemnicy góry Dolnego Śląska.
Tym razem na celowniku jest tzw. szczelina jeleniogórska. Choć jest to kolejny wytwór szeptanej propagandy, bardzo wielu ludzi stara się dotrzeć do mitycznych skarbów III Rzeszy.
Choć...

Dyskusje