Książę kłamstw

Okładka książki Książę kłamstw James Lowder
Okładka książki Książę kłamstw
James Lowder Wydawnictwo: ISA Cykl: Cykl Awatarów (tom 4) Seria: Forgotten Realms fantasy, science fiction
Cykl Awatarów (tom 4)
Forgotten Realms
Prince of lies
ISA
2007-01-01
2007-01-01
Natalia Łajszczak

Okładka książki Krainy Niesławy Mark Anthony, Elaine Bergstrom, David Cook, Jane Cooper Hong, Elaine Cunningham, Troy Denning, Christie Golden, Ed Greenwood, Barb Hendee, Mary H. Herbert, J. Robert King, James Lowder, Roger E. Moore, Robert Anthony Salvatore, Denise Vitola, James M. Ward
Krainy Niesławy Mark Anthony, Elain...
Okładka książki Shadows over Baker Street Steven-Elliot Altman, Elizabeth Bear, Poppy Z. Brite, Simon Clark, David Ferguson, Paul Finch, Neil Gaiman, Fergus Gwynplaine MacIntyre, Barbara Hambly, Caitlín R. Kiernan, Tim Lebbon, James Lowder, Richard A. Lupoff, Patricia Lee Macomber, John Pelan, Steve Perry, Michael Reaves, Brian Stableford, John P. Vourlis, David Niall Wilson
Shadows over B... Steven-Elliot Altma...

Cyric zasiada na tronie trzech boskich królestw, zastępując tym samym Bhalla, Bane'a i Myrkula. Mystra, która również, tak jak Cyric została wzniesiona do roli bóstwa po Trudnych Czasach staje do niego w opozycji torpedując wszystkie jego poczynania. Cyric ma dwa marzenia: stworzyć księgę, która każdego śmiertelnika uczyni wiernym Cyrica i znaleźć duszę Kelemvora Lyonsbane'a. Tak jak pracę nad księgą postępują, tak dusza Kela wymyka się nie tylko Cyricowi, ale i reszcie bogów. Kelemvor będzie idealnym zapalnikiem w intrydze przeciw Cyricowi.

Kto jednak tę intrygę planuje i na czym ona będzie polegać? Czy Zguba Bogów wypije więcej ich szlachetnej krwi?

Idealny dodatek do trylogii awatarów. Wprowadza powiew świeżości do trylogii i rzuca więcej światła na wydarzenia po Trudnych Czasach. Dodatkowo otrzymujemy więcej magii, bogów, boskich artefaktów oraz potworów, przed którymi drżą nawet bogowie :)

Takie z 7,5. Dla mnie najciekawsza książka z "Cyklu Awatarów". Nie wiem czy to zasługa autora, czy może po prostu przekład lepszy, ale dobrze się to czytało i mimo, że tematyka intryg bogów nie bardzo do mnie przemawia, gdyż wolę nieco bardziej przyziemne historię, to przy tej pozycji dobrze się bawiłem i nawet mnie wciągnęła. Co prawda niektóre decyzje bogów były wręcz niedorzeczne, ale to zauważa w książce Mystra, więc nie mogę do tego przyczepić się, jednak moja wizja niektórych bóstw spośród panteony Faerunu była trochę inna, ale czasem dobrze że jest "ujrzeć" wyobrażenia innych. Jeszcze co zapadło mi w pamięci to fakt, że brak tu jakiego głównego bohatera, gdyż chyba można ich naliczyć czworo - Mystre, Cyrica, Rindę i Gwydiona, bo każdy ma po kilka rozdziałów, a właściwie po kilka części tych rozdziałów, co z jednej strony jest fajne bo nadaje książce wielowątkowość, jednak z drugiej strony momentami wprowadza lekki chaos, bo te przeskoki czasem są mało płynne. No i zabrakło mi tu Adona, w prawdzie pojawił się w opowieści, ale liczyłem na większy jego udział.

• Forgotten Realms
  • 3. CHCĘ - kupno pilnie
  • Fansastyka

Dodaj cytat z książki Książę kłamstw