Instrukcja obsługi faceta

poradniki
Zwierciadło
2017-05-24
2017-05-24
asertywność empatia inteligencja emocjonalna poradnik relacje damsko-męskie relacje międzyludzkie seks uczucie

Okładka książki Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów? Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Ocena 6,0
Kasia na kryzy... Katarzyna Miller, J...
Okładka książki Znaleźć faceta i nie zwariować Suzan Giżyńska, Katarzyna Miller
Ocena 6,0
Znaleźć faceta... Suzan Giżyńska, Kat...
Okładka książki Być córką i nie zwariować Anna Bimer, Katarzyna Miller
Ocena 6,7
Być córką i ni... Anna Bimer, Katarzy...

Okładka książki Seksownik, czyli mądrze i pikantnie Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz
Ocena 6,4
Seksownik, czy... Katarzyna Miller, B...
Okładka książki Życie jest fajne Katarzyna Miller, Małgorzata Szcześniak
Ocena 6,4
Życie jest fajne Katarzyna Miller, M...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Instrukcja obsługi... samej siebie?

2404 1192 90

Ależ sie ubawilam z tą książką, naprawdę śmiałam się na głos. :D To moja pierwsza książka tej autorki, która przeczytałam - z ciekawości. Byłam w szoku, że można tak prosto w twarz walić takie trafne rady. Że ktoś tak bezpośrednio może radzić i to w książkę. Super sprawa! Dla mniej w niej nie było niczego odkrywczego, ale sam sposób w jaki jest napisana jest warta przeczytania. Polecam ;)

Książka jest dobra, wbrew pozorom dedykowana nie tylko dla pań. Początkowo wydaje się, że jest pisana przez dwie feministki, które uważają nas mężczyzn za socjopatów, krętaczy i gości, którzy myślą wyłącznie o seksie.

Jednak, im dłużej się czyta, to trafia się lepsza treść.

Jeśli kobieta ma niskie poczucie wartości to wymaga od innych dużo! - Dlaczego tak? Bo w ten sposób chce sobie wszystko wynagrodzić. To wampiryzm energetyczny.

Prawdą jest mówienie, że niegrzeczna dziewczyna będzie wciąż gustowała w łajdakach. Ino zdrowa kobieta pokocha zdrowego(porządnego) mężczyznę. Jeżeli ona odrzuca kogoś, kto oddzwania, gdy mówi, że oddzwoni, dotrzymuje obietnic, to jest po prostu nienormalna! Podkreślają autorki.

Świat nie zajmie się wyrównywaniem waszych krzywd, choć zdarzają się rzeczy cudowne i nieoczekiwane. Trzeba się cieszyć i je przyjmować, ale nie jako nasz obowiązek(czyli mężczyzn) czy świata. Obowiązek macie wobec siebie.

Cytuję: ,,Normalny facet wcale nie jest taki normalny... Każdy facet, który szanuje kobiecość i nie chce nią zawładnąć jest kimś bardzo silnym i wyjątkowym. Faceci, którzy szanują związek z kobietą, to, co ona wnosi do ich życia są prawdziwymi mężczyznami".

Jakie wnioski? Jeśli pani nie chce takiego pana jak my, czyli dobrego to lepiej odpuścić, nie zaprzątać sobie nią myśli i iść dalej. Na pewno znajdzie się jakaś inna, która doceni nasze starania.

Super, fajna kolokwialnie mówiąc, to też polecam.

Jednak, im dłużej się czyta, to trafia się lepsza treść.

Bardzo mi się spodobała. Fajnie by było, żeby każda kobieta miała ją pod ręką podczytując sobie w wolnych chwilach i na spokojnie analizując wskazówki pani Kasi.
Dla mnie to takie swoiste vademecum jak postępować z facetami żeby nie było rozczarowań.
Optymistyczna, przyjemna lektura, polecam!

Optymistyczna, przyjemna lektura, polecam!

Nie warto czytać w całości. Zresztą konstrukcja książki sprzyja wyrywkowemu czytaniu. Na początku mamy listę pytań- rozdziałów a odpowiedzi są w formie punktów. Większość rzeczy to oczywiste oczywistości. Parę spostrzeżeń jest wartych uwagi. Ja sobie biorę dla siebie zdanie dotyczące czucia się samotną w związku: "Po pierwsze, sprawdź czy nie jest to typ samotności, której nie może zniwelować drugi człowiek... Chodzi o samotność, która jest naturalna dla każdego i oznacza dojrzałość emocjonalną. Najpierw jesteśmy samotni, a potem akceptując to, możemy wchodzić w relacje z drugą osobą". Niby wiedziałam, ale fajnie, że ktoś to ujął w słowa.

Nie wiem jakim cudem ta książka wylądowała na mojej liście w Legimi, ale skoro już się pojawiła to postanowiłam ją przeczytać. Rozwiązania są dwa... albo dodałam ją tam kiedyś przypadkiem, albo z premedytacją.

Ta książka jest tak zła, że szkoda papieru na jej wydanie w wersji papierowej. Czytając ją cofnęłam się do 2007 roku gdzie spędzając wakacje nad morzem czytałam stare wydania Bravo i Dziewczyny kartkując kącik porad.

Każdy z rozdziałów w tej książce podpowiada jak zdobyć faceta w zależnosi czy już go długo znamy czy może chcemy tylko zaciągnąć do łóżka. Jak mieć pewność podczas oświadczyn, że facet jest dobrą partią na męża oraz co robić, żeby NIGDY nas nie zostawił! Traktowanie mężczyzn przedmiotowo w tej książce to nic przy body shamingu jaki się tu wylewa. Pamiętaj, że faceci nie lubią kości więc miej pod sukienką troszkę ciałka (ale oczywiście nie za dużo!) i pamiętaj o czerwonej szmince. Koniecznie CZERWONA SZMINKA i SZPILKI bo bez nich żaden facet na Ciebie nawet nie spojrzy.

Na koniec zostawię Wam tylko jedną z porad, podczas której nie wierzyłam w co czytam: "Faceci boją się kobiet, które nudzą się w czasie seksu lub seks jest dla nich jawnie nieprzyjemny. " Także wiecie, tylko facetom ma być dobrze podczas współżycia. Kobiety nie są ważne!

Mój mąż śmiał się z treści tej książki, a ja razem z nim.

Mój mąż śmiał się z treści tej książki, a ja razem z nim.

Czytacie poradniki? Macie jakieś dobre do polecenia? Przychodzę do Was właśnie z taką pozycją, ale jak dla mnie kompletnym bublem czytelniczym. Jest to jeden z tych poradników, który nic Wam dobrego nie wniesie do życia, więc spokojnie możecie sobie odpuścić tę książkę, ale nie recenzję🤭 Przeczytajcie do końca👍
📌
"Instrukcja obsługi faceta" to przewodnik napisany przez Katarzynę Miller z zawodu psycholożkę i psychoterapeutkę oraz Suzan Giżyńską, reżyserkę i copywriterkę. Stworzyły one razem szybki i lekki przewodnik po damsko-męskich relacjach, komunikacji oraz problemach między nimi. Większa część książki to odpowiedzi na pytania zadawane przez kobiety, najczęściej dotyczące związków z mężczyznami.
📌
Przyznam, że czyta się go szybko, bo tekstu za wiele tu nie ma, a litery są duże i to chyba tylko tyle z samych plusów. A i może kolor okładki mi się podoba, jest taki orzeźwiający i optymistyczny😊 W trakcie samego czytania zaczęły mnie drażnić sytuację typu, że jeśli kobieta jest podatna na złe traktowanie ze strony faceta, pozwala sobie na fizyczne i psychiczne znęcanie się, jest uległa, nie potrafi zaakceptować siebie, to od razu oznacza tylko jedno, że jej relacje z rodzicami w wieku dziecięcym były trudne i skomplikowane. Czy jeśli kobiecie nie układa się z facetem, to ewidentnie wina matki i ojca oraz ich wychowania?🤬
📌
Kolejna rzecz, która mnie zraziła już na samym początku czytania to były złote rady Pani psycholog:
👎 sposób na pozbycie się faceta, który Ci się znudzi? To wydawanie jego pieniędzy lub ziewanie przy seksie🙈 (Serio?)
👎 jeśli po wspólnie spędzonej nocy facet się nie odzywa, to napisz do niego sms typu: "Mam ochotę na więcej - co Ty na to?", "Miło mi było z Tobą."🙈 (Tu mi wieje desperacją🤪)
👎 jeśli spotykasz się z żonatym i starszym mężczyzną to:
- korzystaj z życia!
- musisz szukać doświadczenia, a dojrzały facet sporo Cię nauczy;
- problem jego małżeństwa to jego problem, a nie Twój.
(Dziewczyny ruszamy na polowanie na żonatych panów , z tego wynika, że warto i many do tego prawo🤣)
📌
Może ja nie jestem jakimś ekspertem i psychologiem, ale sama bym lepsze rady dała.

📌
"Instrukcja obsługi faceta" to przewodnik napisany przez...

Książkę dostałam w prezencie. Nie ukrywam zaskoczenia, spodziewałam się czegoś innego. Może czegoś w stylu poradnika obsługi faceta? A to bardziej poradnik dla samotnych kobiet jak mają sobie tego faceta znaleźć, jak ktoś nie szuka, strata czasu. Jak ktoś szuka, polecam jak najbardziej. Mąż zbulwersowany ciągłym reklamowaniem romansów, ja też trochę zbyt staroświecka jestem na takie podejście. Dlatego nie trafiła do mnie, nie znalazłam zbyt wiele dla siebie.

Bardzo lekka i przyjemna pozycja. Nie trzeba może od razu stosować wszystkich rad ale daje do myślenia nad kobiecym i męskim zachowaniem. Jeżeli za dużo razy wam nie wyszło w związku warto sięgnąć po ten poradnik. Można potraktować z przymrużeniem oka i wiadomo, że zawsze najlepiej słuchać swojego serca ale przeczytać nie zaszkodzi. Otwiera oczy i daje do myślenia.

Książka na poziomie telewizji śniadaniowej, w której autorka występuje.

Książka na poziomie telewizji śniadaniowej, w której autorka występuje.