Błyskotliwa zieleń

Stefano MancusoAlessandra Viola Wydawnictwo: Bukowy Las nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Verde Brillante
Anna Wziątek
Bukowy Las
rośliny biologia popularnonaukowe
Verde Brillante
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Anna Wziątek
rośliny biologia popularnonaukowe

Bardzo ciekawa pozycja. Niestety, jest w niej kilka merytorycznych błędów i nieścisłości, ale są to drobnostki, które wyłapią głównie specjaliści i które nie wpływają znacząco na całość przekazu.

książka pełna insertujących faktów o roślinach, jednak podanych dość powierzchownie. jeśli ktoś insertuje się tym tematem, to po lekturze poszerzy swoją wiedzę jedynie o ogólniki, które i tak przydałoby się zgłębić. do tego przeszkadzał mi trochę ton, w jakim prowadzona jest narracja. nie wszyscy ludzie przed sięgnięciem po tę książkę uważają rośliny za element krajobrazu,...

„Czy rośliny są inteligentne?” – od tych słów rozpoczyna się książka. Jak wiadomo często rośliny postrzegane są jako organizmy żywe o ograniczonych możliwościach ruchu, czy zakresie wykonywania innych czynności. Dotyczy to zwłaszcza kontekstu porównywania roślin do zwierząt, którego uczą nas w szkołach już od najmłodszych lat. Każdy z nas wie, że życie bez roślin byłoby...

W naszych ogródkach, parkach, na balkonach w donicach rosną sobie różnego rodzaju rośliny i z reguły nie poświęca się im wiele czasu. Błąd. Rośliny zdominowały świat i bez nich nie byłoby tutaj życia. Autor książki udowadnia, że zupełnie bez sensu przypisujemy "zieleni" brak inteligencji. Trudno się z nim nie zgodzić. Naprawdę.

Krótka, treściwa, konkretna, zmuszająca do myślenia.

Rewelacyjna książka! Nie tylko dla laików w dziedzinie biologii. Polecam!

• Przyroda
  • Rośliny
  • 2017
  • 2019
  • 2018
  • Przyrodnicze

Dodaj cytat z książki Błyskotliwa zieleń