Przejścia. Z Renesansu do Baroku

Philippe Beaussant Wydawnictwo: Kle literatura piękna
Passages, de la Renaissance au baroque
Wanda Klenczon
Kle
literatura muzyka sztuka malarstwo Monteverdi Tintoretto Veronese Caravaggio Tasso
Passages, de la Renaissance au baroque
literatura piękna
Wanda Klenczon

Piękna pod każdym względem. Brak dobrych, kolorowych zdjęć w takiej książce o sztuce jest poważnym błędem wydawnictwa, powinny się znaleźć, nawet gdyby oznaczało to wyższą cenę!

Przejścia są jak wędrówka przez różne światy, a każdy znaczony wizją i charakterem innego stwórcy. Beaussant prowadzi nas przez arcydzieła muzyki i malarstwa Renesansu i Baroku podając ich genezę, nastrój czy ukryty wymiar w widowiskowy, barwny sposób.
Skupia się na największych, wśród nich znajduje się Tintoretto (ze zjawiskowym Ofiarowaniem Maryi Panny w Świątyni),...

• Własne do przeczytania
  • Popularno-Naukowe
  • Przeczytane 2018
  • Muzyka
  • #eseje i felietony o książkach, literaturze i wszystkim innym
  • O muzyce i sztuce

Dodaj cytat z książki Przejścia. Z Renesansu do Baroku