The Hidden Oracle

Okładka książki The Hidden Oracle
Rick Riordan Wydawnictwo: Puffin Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 1) Seria: The Trials of Apollo fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Apollo i Boskie Próby (tom 1)
The Trials of Apollo
angielski
rick riordan mitologia
Inne

więcej Więcej

Ciekawa i wciągająca historia o wyzwaniach, jakie zostały postawione przed Apollem, po jego zesłaniu za karę na Ziemię. Zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy.

Apollo rozgniewał swojego ojca Zeusa i za karę został strącony z Olimpu. Słaby i zdezorientowany ląduje w Nowym Jorku jako zwykły nastolatek. Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we współczesnym świecie, dopóki nie zdoła jakoś odzyskać życzliwość Zeusa. Apollo a raczej Lester Papadopoulos musi zmierzyć się z wieloma...

Fanką Ricka Riordana jestem od dawna, bardzo cenię jego twórczość i niezmiennie uważam, że jest bardzo dobrym wyborem na odprężenie się przy ciekawej, okraszonej humorem, ale mającej też dojrzalsze momenty historii. Czy przez mój sentyment do pisarza oceniam całkowicie zwykłą pozycję tak wysoko? Możliwe, w końcu 6 gwiazdek nie chodzi piechotą.

Miałam już jedno podejście,...

Nie oceniam tej książki z jednego powodu.

Zabrakło mi w niej czegoś co by porwało. Co pozwoliło z wielką radością sięgnąć po następny tom, ale tego czegoś po prostu nie było.

Ogromnie raził mnie brak emocji. Coś w stylu idę sobie ulica o duchy pokonalem je i idę dalej. Pozycja nie dla mnie. Nie rozumiem jej "fenomenu".

Za plus uznał bym na pewno niektóre zabawne...

Solangeloooo czeg

Riordan nigdy mnie nie zawodzi!! (nie biorąc pod uwagę trylogii Magnusa, która mnie nie zachwyciła). Jestem zakochana w Apollu, już zaczęłam drugi tom i mam nadzieję, że poziom się utrzyma.
I oczywiście - nie mogę się doczekać spotkania większości znanych nam już bohaterów z poprzednich serii.
(Leo Valdez everyone! HE'S BACK!)

Rick Riordan dalej w formie!
Kolejna świetna kontynuacja Percy'ego Jacksona oraz Olimpijskich Herosów.
Już w pierwszej serii polubiłam Apollina. Spośród wszystkich bogów zyskał najwięcej mojej sympatii i żałowałam, że było go tak mało w obu seriach. Między innymi dlatego tak ucieszyłam się na kontynuację gdzie głównym bohaterem jest właśnie Apollo. Już od pierwszych stron...

Jak ukarać nieśmiertelnego? Czyniąc go śmiertelnikiem!

Apollo i Boskie Próby. Ukryta Wyrocznia to pierwszy tom nowej serii z uniwersum Percy'ego Jacksona opowiadający o greckim bogu słońca, wyroczni, muzyki i uzdrawiania. Synu Latony i Zeusa, bracie bliźniaku bogini Artemidy - Apollinie.

Moim zdaniem jest to bardzo dobry wybór dokonany przez autora, ponieważ ten bóg jest...

Nie podoba mi się zamysł autora, który powtarzany jest w każdej z jego książek, po które sięgam. Głowni bohaterowie mają przed sobą zadanie z rodzaju "niewykonalnych", a wykonanie go przychodzi im bez większego trudu.
Fabuła dość wartka, aczkolwiek przewidywalna i nudna, jakby autor nie miał pomysłu, wiec postanowił wesprzeć się znanym patentem.
Postacie są, w mojej...

Średni poziom choć popełniłem błąd siadając do tej powieści nie zapoznając się z serią o Percy Jacksonie.

2 412
    2 323