Percy Jackson and the Titan's Curse

Okładka książki Percy Jackson and the Titan's Curse
Rick Riordan Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3) Seria: Percy Jackson and the Olympians fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3)
Percy Jackson and the Olympians
2013-06-03
angielski
mitologia

więcej Więcej

Jak ocenić czy książka jest dobra? Gdy po przeczytaniu jednej części, nie możemy się doczekać, kiedy zabierzemy się za następną. Prawda?

Bardzo dobrze czyta mi się całą serię i mam już w głowie kilka scenariuszy, co będzie dalej oraz jak ta cała przygoda się zakończy. Dlatego zabieram się za kolejny tom :)

Polecam serię każdemu miłośnikowi młodzieżowego fantasy, który ma...

Klątwa Tytana to trzecia część tej serii. Opowiada dalsze losy Percego Jacksona i jego wiernych przyjaciół.

Ta część narzie podobała mi się najmniej. Mało w niej przygód i mitologii. Jednak przeczytam dalsze część by zobaczyć jak sie potoczą ich losy

Nadal fajnie i szybko się to czyta aleeee... szału nie ma. Szczerze mówiąc, spodziewałam się o wiele bardziej spektakularnego finału. Mam wrażenie, że z każdą kolejną częścią potencjał tej historii marnuje się coraz bardziej :(

Trzecia część serii nieco lepsza od drugiej i na podobnym poziomie do pierwszej.
W tej części pojawia się sporo nowych bohaterów, a relacje między postaciami są bardziej złożone.
Do tego cechy charakterystyczne tej serii ciekawa akcja pełna zwrotów, ciekawe ukazanie bogów greckich i trochę humoru.
Ponadto ciekawe i barwne opisy walk z mitologicznymi potworami.
Do tego...

*napisałam jedną recenzję o "Percym Jacksonie" i o "Olimpijskich herosach", ponieważ wszystkie dziesięć książek stanowi dla mnie zbitą całość i nie chciałam tego rozkładać na części pierwsze*

"Percy Jackson i bogowie olimpijscy" oraz "Olimpijscy herosi" to książki mojego dzieciństwa. Jako młoda nastolatka miałam totalnego świra na punkcie tych książek oraz mitologii i we...

Jest troszkę gorsza od 1

Moim zdaniem najlepsza część, wszystko jest świetne:
- nowe postaci (przez które wylałam trochę łez)
- relacje między bohaterami
- budowa świata
- mentalny glow up Grovera
Więcej do szczęścia nie potrzebuję :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to dotychczas moja ulubiona część z całej tej serii. Brakowało mi w niej tylko trochę Annabeth. Bohaterowie trochę wydorośleli i ogólnie akcja wydawała mi się ciekawsza, a tempo szybsze niż w pozostałych tomach. Pojawił się też Nico czyli postać na którą bardzo czekałam, szkoda tylko że nie było go tu za dużo. Mam nadzieję że zmieni się to w następnym...

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐↔️🔟

Czy lepsza od poprzednich ? To pytanie miałem w głowie zaczynając kolejną przygodę z herosami 😋

Ogromnie mnie wciągnęła co było efektem przeczytania w trzy dni 😁 kompletnie nie mogłem się oderwać od tego magicznego świata pełnego przygód , mitycznych stworzeń oraz barwnych bohaterów🙃 Czas na kolejne tomy😁😂

12 708
    3 579