Zapach diabła

Patronat LC
Mons Kallentoft Wydawnictwo: Rebis Cykl: Komisarz Malin Fors (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Djävulsdoften
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Rebis
Anna Krochmal Robert Kędzierski
Djävulsdoften
Rebis
Komisarz Malin Fors (tom 10)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Anna Krochmal Robert Kędzierski

Oficjalne recenzje i

Piekło w egzotycznym raju

Link do recenzji

Kolejna powieść o komisarz Malin Fors. Najsłabsza z tych, które czytałam. Za dużo w niej wynurzeń alkoholiczki i seksoholiczki, akcja oderwana od rzeczywistości.

Mons Kallentoft to szwedzki pisarz okrzyknięty królem skandynawskiej powieści kryminalnej. Stworzył cykl książek z komisarz Malin Fors w roli głównej. "Zapach diabła" to dziesiąta część tej serii i jednocześnie pierwsza inspirowana ludzkimi zmysłami.

Komisarz Malin Fors po rozstaniu z partnerem, nierozwiązanej sprawie morderstwa małego chłopca i nieudanym odwyku od...

Z Malin nigdy nie jest nudno. Bankok kusi swoim nocnym życiem, akcja dzieje sie szybko. Mimo wszystko wciąż trzymam kciuki za Malin.

Już dawno nie czułem mroku Szwecji.Już dawno nie przemierzałem ulic Ystad,Kiruny czy Malme.

A tu proszę ,proszę Bangkok i moim zdaniem naprawdę świetny kryminał.
Już od razu mi się spodobał Szwedka w Tajlandii.
A to ci będzie za jazda.Uśmiech mam i czytam.

Są zabójstwa,śledztwo.Kobieta walczy z alkoholem.
Nigdy nie walczyłem ( nie piję ) nie wiem jak to jest.

Ciekawy...

Przyznam, że zawiodłam się. Chyba postać Malin Fors, wiecznie walczącej z nałogiem i miotającej się między ludźmi, którzy tak naprawdę nic nie znaczą w jej życiu, znudziła mnie.

1930

Kolejna część z Malin Fors w roli głównej, dobra jak każda poprzednia i kolejna, technicznie nic do zarzucenia bo i akcja dobra, ciekawa zagadka, morderstwa z klasą i walka z samym sobą też ładnie opisana gdyż wielkie emocje wzbudza, szlag jasny człowieka trafia jak widzi jak ta kobieta krok po kroku marnuje sobie życie, pracę, relacje, wszystko co ma, żyje iluzją i...

Alkoholiczka na max....ta część przez to nie najlepsza. Malin w takim stanie, uf to już zepsuło podziw dla tej kobiety.

Malin na skutek wydarzeń w Szwecji zostaje przeniesiona do Bangkoku na placówkę dyplomatyczną, jako oficer łącznikowy z tamtejszą policją. W mieście zostają odnalezione zwłoki brutalnie zamordowanej szwedki. Fors razem z tajską policją rozpoczyna śledztwo.
No cóż, moja pierwsza pomyłka w tym roku. Serię z Malin czytam z przyzwyczajenia, kiedyś wygrałam dziewiąty tom,...

Świetna książka. Mam wrażenie że Kalentoft tą książka podniósł poprzeczkę przynajmniej o dwa poziomy. Mam nadzieje że w kolejnej rozwinie skrzydła jeszcze bardziej i ewoluuje jeszcze bardziej. Gorąco polecam tą pozycję i czekam na kolejną książkę z tego cyklu.

Czy to pamiętnik alkoholiczki i seksoholiczki czy kryminał ?
Poprzednie części nie były tak tanie i były o wiele lepsze

• 2018
  • 2020