Wilki z Calla

Okładka książki Wilki z Calla
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczna Wieża (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2004-01-01
Zbigniew A. Królicki
powieść stwór porwanie dzieci

więcej Więcej

Początek mnie zachwycił. Motyw wilków porywających dzieci i odsyłających namiastkę ludzi dał nadzieję na ciekawą zagadkę. Na tym się jednak kończy. Wilki z Calla to kilkaset stron dialogów, rozważań, wyjaśnień i nawiązań do innych książek Kinga, w przygotowaniu na finał. Ostateczna rozgrywka zajmuje raptem 15% końcowych stron książki a rozwiązanie tajemnicy wilków jest...

Piąty tom sagi. Akcja wraca do miejsca opuszczonego na tom czwarty. Cały czas najwyższy poziom literacki.

Polecam.

Na półkach: , , , ,

"Wilki z Calla" mają nierówny poziom. Jako opowieść o drużynie Rolanda i kolejnym etapie podróży do Mrocznej Wieży jak najbardziej na plus. Historia miasteczka Calla nawiedzanego co 20 lat przez armię dziwacznych stworów zwanych Wilkami jest naprawdę świetna. Jak stary dobry western.
Roland i jego ka-tet będzie zmuszone stawić czoła napastnikom, gdy zdesperowani mieszkańcy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piąty tom nawiązuje w swojej opowieści do takich dzieł jak siedmiu wspaniałych i motyw poboczny dotyczący wilków jest naprawdę wspaniały jak dla mnie.

Jednakże główna opowieść skupiająca się na wydarzeniach związanych z katet 19 była dla nie nużąca, kolejna postać i kolejne problemy....

W tym miejscu byłam już poważnie zmęczona historią poszukiwania Mrocznej Wieży przez Rolanda i jego Ka-tet. Owszem, doceniam pojawienie się na kartach powieści ojca Callahana i naprawdę rozśmieszył mnie rodzaj śmiercionośnego, samonaprowadzającego się pocisku nazywanego zniczem typu Harry Potter. Ale generalnie bardzo chciałam, żeby ta historia się wreszcie skończyła.

Jak dotąd najlepsza część, ze wszystkich, które przeczytałem (jestem w połowie Pieśni Susannah).

Niesamowity klimat, świetna, zajmująca historia, multum ciekawych postaci, urokliwe miasteczko Calla Bryn Sturgis, tajemnica Wilków, pokury i wiele wiele innych.

Tą książką King mnie nie tyle oczarował co wręcz zmiażdżył. Po prostu niesamowita przygoda.

Dodatkowo...

Opinię podzielę na dwie części
Pierwsza, gdzie zaciąłem się na pierwszych 100 stronach. Nie wiem dlaczego, ale poczułem lekkie zmęczenie serią. Jednak dłuższa przerwa od czytania Mrocznej Wieży wyszła mi na dobre.
Druga, gdzie zyskałem więcej czasu wolnego i poczułem ogromny głód serii. Po powolnym rozkręcaniu fabuły (co King czynił to przez całą serię) seria powoli zmierza...

Uwielbiam cykl o Mrocznej Wieży. Każdy kolejny tom wciąga mnie do świata wykreowanego przez Stephena Kinga coraz mocniej i martwi mnie tylko to, że do końca tej serii jest coraz bliżej.. :(

Przed Ka-tet Rolanda kolejne wyzwanie tym razem stawką jest życie dziesiątek dzieci. Czy rewolwerowcy zdołają je obronić? Czy postój w miasteczku Calla nie oddali od nich Mrocznej Wieży ? Czy cała trójka ruszy w dalszą drogę ?

Czytam, bo chcę doczytać do końca serii. Podoba mi się niespieszne snucie opowieści, ale chciałabym odpowiedzi na pytania, które nasuwają się podczas czytania. Kilka z nich - dlaczego rodzą się bliźniaki?, dlaczego potem tak rosną?, po co szpieg, jeśli jest wszystkowiedzący robot? itp. Mam poczucie, że pewne pomysły i zapowiedzi rozłażą się gdzieś w niebyt.
I strasznie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to