Córki smoka

Okładka książki Córki smoka
William Andrews Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: The Dragon (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
2018-03-21
Data 1. wydania:
2014-01-08
Dominika Warda
Japonia okupacja wojna tajemnica kobiety do towarzystwa

Wspaniała,porażająca,wstrząsająca, poruszająca do glębi

Mocna i niezmiernie potrzebna. Dwie ostatnie strony mną po prostu wstrząsnęły.

Nie mogę się pozbierać po tej książce. Nie jestem w stanie napisać recenzji bo co niby powiedzieć.
Historia Korei wplata się w opowieść o rodzinie Anny i porusza czytelnika do głębi. Emocjonalna opowieść, kobietki nie przechodźcie obok tej pozycji obojętnie.
Wiedziałam, że będzie to świetna książka.

Niesamowita książka będąca fikcją literacką opartą na wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w Korei podczas japońskiej okupacji. Autor idealnie opisuje bardzo trudny temat. Przeplata wydarzenia przeszłe ze współczesnymi nie odrywając czytelnika od wątku i historii.
Książka z cyklu: Nie mogę przestać czytać!!!

Smutna, drastyczna, bardzo znacząca książka.

Świetna książka. Jedyny zarzut, to ubranie brutalności w ładne słowa, lub pominięcie niektórych przykrych sytuacji. Myślę, że drastyczny i realistyczny opis pozwalałby nawiązać lepszą 'więź' między czytającym, a bohaterem

Powieść obyczajowa, poruszająca bolesny i wciąż niezamknięty wątek wojenny. I tak naprawdę on jest tu najważniejszy. Straszliwe krzywdy, których echa nie milkną mimo upływu wielu dziesięcioleci. I raniąca jeszcze bardziej obojętność społeczeństwa, obarczanie skrzywdzonych winą za krzywdę jaką im wyrządzono. Przemilczanie cudzego bólu, poniżenia dla świętego spokoju i...

Wstrząsająca. Ukazująca historię koreańskich kobiet, które przeszły przez piekło podczas japońskiej okupacji podczas II wojny światowej. Niestety piekło tych, które przeżyły, nigdy się nie skończyło. Trzeba ją przeczytać.

Bardzo ciekawa pozycja przybliżająca historię Korei w czasie II wojny światowej, ale przede wszystkim powstania dwóch państw koreańskich.
Wściekłość mnie ogarnia jak pomyślę przez jaką traumę i ile upokorzeń musiała przejść niejedna kobieta . Poniżenia ze strony okupantów , ale co gorsza ze strony swoich rodaków.
Nigdy nie pogodzę się z tym, że życie jednostki nic nie...

Ta historia tak bardzo boli. To co przeżywały "kobiety do towarzystwa" było tak okrutne, obrzydliwe, straszne i nieludzkie. To jak były traktowane później, o ile przeżyły było równie straszne. Bo jak można inaczej mówić o milczeniu w sprawie wielokrotnych gwałtów na tysiącach swoich rodaczek?
Przez część książki chciało mi się płakać nad losem Jae-hee, a przez resztę byłam...

• 2018
  • 2019