Ścieżki jogi

1988-01-01
Kos
zdrowie, medycyna
1997-01-01

Odnoszę wrażenie, że spojrzenie autorki na niektóre zagadnienia związane z jogą jest momentami zniekształcone poprzez chrześcijański pogląd na ciało. Sporo tu surowości i kategoryczności. Ciało jako konieczność, jako coś, od czego należy się uwolnić. Zalatuje św. Augustynem. Wywód na temat hathajogi nie oddaje jej istoty. Niemniej pozycja jest ciekawa, szczególnie pierwsza...

Ciekawa pozycja. Pierwsza książka z tej tematyki, którą przeczytałam i myślę, że jest godna polecenia. Są tu wstępne informacje na temat jogi, więc jest to dobra pozycja dla laika. Myślę, że po tej lekturze zdecyduję się za jakiś czas sięgnąć po kolejne.

Może zacznę od tego, że słabo znam literaturę wschodu i książki o jodze. Książkę czytało się dobrze. Obejmowała podstawowe, albo wstępne zagadnienia dotyczące jogi. Napisana w przystępnie i ciekawie. Z pewnością chcę jeszcze nieco zanurzyć się w temacie i więcej poszperać. A powyższą pozycję na pewno bym poleciła.

• 2014
  • 2018
  • 2019
  • Książki Dom
  • Historia/Kultura - różne
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ścieżki jogi