Skaza

Zbigniew Zborowski Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Bartosz Konecki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Znak Literanova
literatura polska sekret morderstwo naukowiec odkrycie tajemnica
Bartosz Konecki (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska sekret morderstwo naukowiec odkrycie tajemnica

Mega wciągająca

Przyzwoita powieść sensacyjno - kryminalna . Polecam .

Polska literatura kryminałem stoi. Od lat, co chwila pojawiają się nowe nazwiska autorów parających się tym gatunkiem. Większość z nich szybko odchodzi w zapomnienie, niektórzy zaś dołączają do grona twórców docenianych i lubianych przez czytelników. Takich udanych debiutów ostatnio było sporo, wspominając choćby takich autorów jak Przemysław Piotrowski czy Jakub Szamałek....

Nużąca książka. Nie polecam

Skaza to świetny kryminał,który warto przeczytać.Mimo kilku błędów, choćby to.Ze nie botanik bada owady
Mamy tu zabójstwo pani naukowiec.Jest tu też trochę historii.Od czasów przedwojennych,przez lata ,60 czy 70.Na Bliskim Wschodzie,są Arabowie.Nawet jeden policjant,ma pseudonim Arab.
W książce,dużo się dzieje.
Pada parę strzałów.Mi się bardzo poi.

Robiłam do tej książki podejście kilka razy i wreszcie udało się przeczytać w całości. Bardzo przeciętny kryminał, który nie zaskakuje i nie wciąga.

Troszkę dzisiaj z polskiej literatury📖
Czy miał ktoś okazję zapoznać się z tą książką?
Jeżeli nie to zapraszam do przeczytania kilku słów ode mnie😊
Śmierć ściga mały pożółkły notes z zapiskami po polsku o wielkiej niszczycielskiej mocy, mimo upływu lat nie tracącego na wartości.
Wciągająca, ciekawa, wielowątkowa akcja książki rozgrywa się dwutorowo z jednej strony mamy...

Całkiem niezła książka, która mogłaby być nawet bardzo dobra, gdyby Zborowski nie chciał w niej pomieścić zbyt wielu patentów jednocześnie i zdecydował się na jakąś jedną, konkretną formułę.
“Skaza” to taki miks kryminału i sensacji ze szczyptą przygodówki, gdzie mam wrażenie jakby autor puszczał oko w stronę nieco młodszego czytelnika.
Fabuła jest tu prowadzona...

"Każdy, kto poznaje ten sekret ginie. Odważysz się?" Chwyty marketingowe z okładki, to tandetna podpucha, która nijak ma się do zawartości. Ot, porządny kryminał, który jednak nie mrozi krwi w żyłach.
W swoim mieszkaniu, wydaje się, że zupełnie bez powodu, ginie młoda doktorantka Zakładu Fizyki Jądrowej. Dochodzenie prowadzi podkomisarz Bartosz Konecki ze stołecznej...

• 2018
  • 2019