Siódmy rozdział. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne

Augustyn Pelanowski OSPPE Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka religia
Księgarnia św. Jacka
religia
2015-01-01

Ta książka wzbudziła we mnie najmniej emocji ze wszystkich książek o.Pelanowskiego.Pewnie trzeba będzie do niej zajrzeć jeszcze raz.

Książka jest lepsza niż książki Anselma Gruna (przeczytałam dwie, więc być może się mylę). Gdy zaglądamy do swojego siódmego rozdziału - rozdziału naszego życia poświęconego cierpieniu i zranieniom - odkrywamy, że cierpienie jest tym, co upodabnia nas do Pana.
Więcej, Jezus otacza się tymi gorszymi, powołuje do siebie tych poranionych, ale tylko tych, którzy nie uciekają od...

Cierpienie zawsze jest po coś. Cierpienie może prowadzić do oczyszczenia. Cierpienie należy właściwie przeżyć aby zrozumieć jego sens i moc. Wówczas będzie to błogosławieństwo, a nie przekleństwo. Takie i inne spostrzeżenia znajdują się w tej szczupłej książeczce. Jednak jej treść jest potężna w swojej prostocie. Polecam gorąco!

Książka dla wszystkich którzy przeżywają w swoim życiu ciężkie chwile, doświadczają wielu przykrości lub zostali zranieni w przeszłości i do teraz noszą urazę w swoim sercu. Pomaga zrozumieć, że cierpienie nie jest bez sensu jeśli przeżywamy je i łączymy z cierpieniem i Męką Pana Jezusa, jeśli nie buntujemy się tylko z ufnością i pokorą przyjmujemy to, co nas spotyka...

Ojciec Pelanowski pokazuje, opierając się na kilku fragmentach z Biblii, że tym, co nas najbardziej upodoabnia do Jezusa, jest cierpienie. Nie chodzi jednak o to, żeby go szukać, lecz o to, żeby je odpowiednio zinterpretować, jeśli już pojawiło lub pojawia się w naszym życiu.

Zachwyciło mnie głębokie, biblijne spojrzenie o. Pelanowskiego na ludzkie cierpienie, które ja...

Tak bardzo prawdziwa w swojej prostocie :)

• Chcę w prezencie
  • Religia