Uwięzione

Data 1. wydania:
2014-03-01
Karolina Pawlik
Feeria Young
porwanie 16-latka piwnica kwiaty psychopata literatura brytyjska literatura angielska
The Cellar
literatura młodzieżowa
Karolina Pawlik
Inne

ŚWIETNA!
Ale zakończenie takie nie zbyt książka warta polecenia

Przeczytałam dużo książek o takiej tematyce, najczęściej autorkami były kobiety,które przeżyły taką traumę. Uważam że książka Preston jest dobra, prawidłowo przedstawiony zarys postaci, nieźle prowadzona fabuła. Minusem w mojej ocenie jest zbyt powierzchowne przedstawienie postaci Rose. Ale reszta na plus

świetna historia, poza zakończeniem, które według mnie jest słabo rozwinięte to książka na medal :) rewelacyjna!

Póki co jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Napisana w taki sposób, że czytelnik nie może się oderwać. Gorąco polecam.

Psychologia postaci jest bezbłęna. Z każdym rozdziałem możemy obserwować jak bohaterowie się zmieniają. Wszystko jest przemyślane w najmniejszych szczegółach, a cała akcja jest porywająca. W tej książce nie ma nudnych momentów. Z każdą stroną napięcie rośnie, aż w końcu emocje podnoszą się do takiego stopnia, że z ciekawości nie mogłam wytrzymać. Niepewność utrzymywała się...

Świetny thriller. Postać Clovera mnie przerażała. Miałam jednak nadzieję, że na koniec dowiem się czegoś więcej o nim i jego zaburzeniach.

Pewnego wieczoru Summer idzie sama na imprezę. Nigdy na nią nie dociera.
Lewis, jej chłopak, później nie może sobie wybaczyć, że nie było go przy niej.
W jednej chwili szczęśliwa nastolatka traci kochającego chłopaka, rodziców i brata. Traci całe swoje życie, trafiając w miejsce, z którego nie ma ucieczki. Od tej poty nie będzie już sobą, Summer. Wraz z trzema innymi...

Oczekiwałam trzymającej w napięciu fabuły, jednak momentów kiedy mocniej zabiło serce było bardzo mało, jak na książkę o tematyce porwania. Główni bohaterowie w ogóle mnie nie zainteresowali, a o tych w mojej ocenie najbardziej intrygujących było najmniej. Mam na myśli Rose i naszego psychopatycznego porywacza, których intencje i perspektywe chciałabym poznać dużo bardziej...

Według mnie książka ma na celu przestrzeganie młodych ludzi przed chodzeniem samemu w późnych godzinach wieczornych i nocnych. Bardzo ciekawa fabuła.
Mamy tutaj doczynienia z wątkiem porwania, miłości rodziców do dziecka, miłości dwóch kochających się osób oraz wątkiem trudnego dzieciństwa porywacza, które miało wpływ na jego późniejsze decyzje.
Uważam, że autorka miała...

Bardzo ciekawa fabuła, która wciąga od początku do końca. Narracja prowadzona jest z punktu widzenia kilku osób i to sprawia, że lektura jest dużo atrakcyjniejsza.

Dyskusje

1 700