Ostatni pocałunek

Okładka książki Ostatni pocałunek Laurelin Paige
Okładka książki Ostatni pocałunek
Laurelin Paige Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Pierwszy i ostatni (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Pierwszy i ostatni (tom 2)
Last kiss
Wydawnictwo Kobiece
2017-07-21
2017-07-21
2016-06-14
Ryszard Oślizło
przyjaźń pomoc ratunek seks obsesja mafia tajemnice niebezpieczeństwo uczucia strach erotyzm zaginięcie

Druga część bardzo dobrze utrzymuję poziom swojej poprzedniczki. Bohaterzy są jak najbardziej stereotypowi i nieciekawi. Wszystkie ciekawe wątki straciły na znaczeniu, przytłoczone kolejnymi scenami intymnych uniesień. Główna bohaterka nadal jest głupia i świata nie ogarnia. Nie ma tu nic za co można by postawić chociaż 2/10. Obie części najlepiej odłożyć do przegródki w mózgu z napisem "do zapomnienia".

Akcja rozpoczyna się dokładnie tam gdzie skończyliśmy poprzednią część, ale mamy tu więcej emocji, relacje mają ciekawą dynamikę, a główna bohaterka jest bardziej charakterna, dojrzała. Nie spodziewałam się po tej książce wiele, bo ciężko mi przebrnąć przez toksyczną relację, ale mimo wszystko była bardziej treściwa oraz wciągająca. Zwroty akcji są dosyć przewidujące, nie było dla mnie tajemnicą, kto za wszystkim stoi, ale dostajemy sporo wyjaśnień co z czym i dlaczego. Na odstresowanie w sam raz jak ktoś lubi tematy trudnych miłości.

Podobała mi się zdecydowanie bardziej niż pierwsza część, a zakończenie zaskakuje.

Dobra lektura z rozwinięciem losów bohaterów z poprzedniej części.
"Pierwszy dotyk" jest lepszy według mnie.

Dobra lektura z rozwinięciem losów bohaterów z poprzedniej części.
"Pierwszy dotyk" jest lepszy według mnie.

Brakowało mi tu jakiejś akcji, skoro jest wątek mafii to takowa powinna się znaleźć - jakieś porwanie, strzelanina, cokolwiek. Zamiast tego czytelnik otrzymuje zagadki, podchody, które do niczego za bardzo nie prowadzą i zdecydowanie zabrakło punktu kulminacyjnego. Denerwowała mnie Amber i Emily oraz jej decyzje, ale w ogólnym rozrachunku książka mi się podobała. Polecam.

Książka "Ostatni Pocałunek" autorstwa Laurelin Paige, jest drugą częścią historii Reeve'a Sallisa i Emily Wayborn-Barnes. Emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania tej jakże pięknej powieści, są nie do opisania. Żałuję, że tak późno zabrałam się za nią, ponieważ zapomniałam większość rzeczy z poprzedniej części...
Revee jest nieziemsko przystojnym miliarderem, który jako jedyny rozumie Emily i potrafi ją zadowolić w każdy możliwy sposób. Wydają się być dla siebie stworzeni, ale gdy na ranczo zawita Amber, jego dawna miłość, a jej najlepsza przyjaciółka, wszystko zacznie się psuć. Główna bohaterka będzie musiała wybierać pomiędzy miłością do ich dwojga...
Akcja, która się tam toczyła denerwowała mnie z powodu relacji pomiędzy bohaterkami. Tak bardzo chciałam, żeby Emily w końcu wygarnęła Amber wszystko co czuje, że za każdym razem gotowałam się w sobie gdy tak się nie działo. Jednocześnie zachwycałam się miłością głównych bohaterów, pomimo tego, że była tak skomplikowana. Bardzo podobały mi się ich delikatne sprzeczki, które czasami mnie rozśmieszały... Historia tych dwojga jest napisana pięknie, nie jest to takie typowe love story, pełno jest w niej niedomówień, zagadek, odrzucania swoich uczuć by ponownie one nimi zawładnęły i tak cały czas. Jest też ta trzecia osoba, która przeszkadza im obojgu w zakochiwaniu się w sobie. I to przez nią oni się poznali, lecz zaczęli się od siebie odsuwać - co irytowało mnie najbardziej. Tą część zdecydowanie czytało mi się lepiej i towarzyszyły mi przy niej głębsze emocje. Polecam ją ogromnie.

Revee jest nieziemsko przystojnym miliarderem, który...

Potwierdzam opinie poniżej. Czytało się zdecydowanie dużo szybciej niż 1 część. Ostatecznie, chyba jednak nie spodziewałam się takiego zakonczenia (nie mam tu na myśli głównych bohaterów).

Szybko sie czytalo i w sumie tyle. Nie porwała mnie. Jednak pisana jest fajnym, prostym stylem.

Piękna książka, która potrafi rozśmieszyć i wzruszyć. Zdecydowanie POLECAM! :)

Piękna książka, która potrafi rozśmieszyć i wzruszyć. Zdecydowanie POLECAM! :)

2 tom przeczytałam duzo szybciej i przyjemniej się czytalo. Lepsza niż 1 część.

2 tom przeczytałam duzo szybciej i przyjemniej się czytalo. Lepsza niż 1 część.

• 2017