Czarna wdowa

Okładka książki Czarna wdowa
Daniel Silva Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Gabriel Allon (tom 16) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Barbara Budzianowska-Budrecka

Na półkach: , , , , , , , ,

Gabriel Allon... polecam

Gabriel Allon... polecam

Daniel Silva ponownie oferuje nam wycieczkę w stronę agenta Gabriela Allona!
____
Paryż, który żyje własnymi preferencjami. Nikt nie zakładał, że ulice będą spamione krwią niewinnych osób i to w kilka sekund. Komórka ISIS prowadzona przez Saladyna nie zamierza zaprzestać na jednym ataku. Chcąc go powstrzymać najpier będzie trzeba odnaleźć i dowiedzieć się kim jest dowódca tego terroru.
O pomoc proszą Gabriela, doświadczonego agenta, który od lat zajmuje się tropieniem terrorystów. W tym przypadku jednak nie do końca może pomóc. Musi prosić o udział pewną kobietę. Mimo, że nie ma wiadomości i umiejętności w wywiadzie, obawiają się, że to ona może być zagrożeniem...
___
No cóż przedstawiam książkę w pełnej klasie, jeden z lepszych, a może najlepszych pisarzy z gatunku szpiegowskiego. Zamierza ponownie ukazać życie w sekrecie, ciągłym zagrożeniu życia. Tym razem mniej Gabriela, a więcej kobiety która ma pomóc w uniknięciu kolejnej katastrofy. Jest ona przedstawiona w trochę dwuznacznej perspektywie, od was zależy na którą stronę jest prawdopodobieństwo przejścia. Akcja za akcją. Jest brutalnie, niespodziewanie i cholernie niebezpiecznie...
Zapraszam do akcji!

Daniel Silva ponownie oferuje nam wycieczkę w stronę agenta Gabriela Allona!
____

Dzieje się już trzecia

Dzieje się już trzecia

Naszła mnie ochota na dobrą powieść szpiegowską, a kiedy taka ochota mnie nachodzi, zazwyczaj sięgam po książki Daniela Silvy. Nie czytam ich w kolejności, bo nie ma takiej potrzeby, można zacząć od którejkolwiek i przepaść z kretesem. Odnalazłam na moim czytniku Czarną Wdowę, zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać.
"Potężna siła eksplozji wyrwała na paryskiej rue de Rosiers krater głębokości sześciu metrów. W całej dzielnicy pękły gazociągi, wagony rozpędzonego metra wykoleiły się tuż przed stacją. Zamach był wymierzony w uczestników międzynarodowej konferencji, ale zginęli też przypadkowi przechodnie. Życie w mieście zamarło na wiele godzin." To część opisu wydawcy, od tego wszystko się zaczyna. Potem jest jeszcze lepiej. Akcja pędzi na łeb na szyję, nudy nie uświadczysz, będziesz się bać, będziesz przerażony skalą okrucieństwa terrorystów z ISIS, będziesz czuć niemoc w obliczu ich bezwzględności. A oni wciąż planują więcej, krwi niewiernych ciągle im mało. Saladyn, który dowodzi ISIS, jest nieuchwytny, inteligentny i przebiegły. Gabriel Allon - legendarny agent izraelskich służb wytoczy wszystkie działa, aby go powstrzymać. Do czego się posunie, aby tego dokonać? Jak skończy się ta okrutna walka? Przeczytajcie.

"Potężna siła eksplozji wyrwała na paryskiej rue de...

To był zamach wymierzony w najważniejsze osoby w Państwie.
Zginęli niewinni ludzie. Wszystko przez terrorystów!

W Francji dochodzi o ogromnej eksplozji. Wszystko co mogło zostać znoszone, zniszczone zostało. Lecz na tym nie koniec. To dopiero początek zamachów których dokonuje Saladyn. Kim on jest aby tak bezkarnie mógł niszczyć i terroryzować?

Kolejna fantastyczna książka @danielsilvabooks.
Niestety w przypadku tej książki popełniłam błąd, ponieważ najpierw przeczytałam Dom szpiegów ( gdzie Saladyn ma swoją kontynuację) a dopiero potem Czarną wdowę w której poznajemy głównego terrorystę. Taka pomyłka trochę mi namieszała w moim toku myślenia i na początku lektury znowu odrobinę się pogubiłam.
Mimo to fabuła była na tyle wciągająca, a sama postać Saladyna zaciekawiła mnie jeszcze bardziej że postanowiłam po raz kolejny zabawić się w szpiega. Tym razem autor jak i sam Allon zaskoczyli mnie wprowadzeniem w środowisko szpiegowskie osoby która nie miała o tym zielonego pojęcia. Trochę obawiałam się tej postaci, natomiast autor idealnie pokierował jej losami. Szczególną uwagę zwróciłam na to że czytając już kolejna książkę autora, mogłabym w dzisiejszym świecie wskazać podobne sytuacje czy komórki organizacji które znajdują się w książce. To świadczy o ogromnym realizmie ale i o tym w jakim kierunku zmierza nasz świat.
Powieść napisana została bardzo obrazowo,. Wszelkie wydarzenia zapadły mi głęboko w pamięć.
Jak dla mnie akcja toczyła się odrobinę za szybko natomiast w świecie terrorystów i szpiegów chyba właśnie to szybko ma ogromne znaczenie. Mi książka podobała się bardzo, tak jak każda inna tego autora. Polecam!

To był zamach wymierzony w najważniejsze osoby w Państwie.
Zginęli niewinni ludzie. Wszystko przez terrorystów!

Kolejna fantastyczna...

Dawno nie czytałem pana Silvy.I ,żałuję .Bo to są bardzo dobre książki.
Fabuła niby prosta ,zabić Prezydentów USA i Francji.
Czy się uda,jak wygląda akcja .Zapraszam,to lektury.
Mnie coś innego dziwi.I martwi,jak ta fikcja staję się realnością./
W Belgii i Francji,rządzą .Fanatycy z ISIS.
Rekrutują ,bandytów i morderców.
Kiedy przeczytałem,jak szwedzkie feministki.Chcą napisać. Biblię od nowa.By była lewicowa i poprawnie polityczna.I kiedy ,chcą zamykać Chrześcjańskie Świątynie,by je przerabiać na islamskie.Aż żal się robi.

Dawno nie czytałem pana Silvy.I ,żałuję .Bo to są bardzo dobre książki.
Fabuła niby prosta ,zabić Prezydentów USA i Francji.
Czy się uda,jak wygląda akcja .Zapraszam,to lektury.
Mnie coś innego dziwi.I martwi,jak ta fikcja staję się realnością./
W Belgii i Francji,rządzą .Fanatycy z ISIS.
Rekrutują ,bandytów i morderców.
Kiedy przeczytałem,jak szwedzkie feministki.Chcą...

Przy pomocy jednej agentki wojny z terroryzmem stosowanym przez ISIS się nie wygra, ale opis walki służb wywiadowczych z terrorystami jest ciekawy.

Po przeczytaniu całości mogę stwierdzić, że jest to na prawdę świetna książka.
Bardzo zniechęciła mnie pierwsza część, w której ciągle jest coś innego o kimś innym i łatwo się pogubić, ale później na prawdę wciąga i wszystko układa się w całość.
Warto przeczytać ale trzeba się bardzo skupić na początku.

Po przeczytaniu całości mogę stwierdzić, że jest to na prawdę świetna książka.
Warto przeczytać ale trzeba się bardzo skupić na początku.

bardzo fajnie napisana książka

bardzo fajnie napisana książka

Naszła mnie ochota na dobrą powieść szpiegowską, a kiedy taka ochota mnie nachodzi zazwyczaj sięgam po książki Daniela Silvy. Nie czytam ich w kolejności, bo nie ma takiej potrzeby, można zacząć od którejkolwiek i przepaść z kretesem. Odnalazłam na moim czytniku Czarną Wdowę, zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać.

"Potężna siła eksplozji wyrwała na paryskiej rue de...

Dodaj cytat z książki Czarna wdowa