Lata chmurne - lata dumne

Okładka książki Lata chmurne - lata dumne
Felicjan Majorkiewicz Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Instytut Wydawniczy PAX
1983-01-01
1983-01-01
Kampania Wrześniowa 1939 Narvik Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie Cichociemny Armia Krajowa Powtanie Warszawskie

Na półkach: , , , , , ,

Książkę otwiera piękny cytat z Żeromskiego: „Ojczyzna – to samo życie, Jak krew bije w tętnicach, jak serce w piersiach uderza, jak myśl w mózgu przepływa, tak w nas żyje Ojczyzna."
„Lata chmurne, lata dumne” to autobiografia opisująca przeżycia i obserwacje autora, pułkownika Wojska Polskiego i cichociemnego z lat 1939-1945. Bardzo obszerna i bogata w przeżycia biografia. Majorkiewicz wiernie rysuje obraz polskiego żołnierza tułacza, który po kampanii wrześniowej walczy w obronie Francji, pod Narvikiem, a później po upadku Francji krętymi drogami przez Europę dociera do Anglii lub na Bliski Wschód. Na szczególną uwagę zasługują wspomnienia Majorkiewicza z okresu Powstania Warszawskiego, gdy pełnił funkcję oficera w Komedzie Głównej AK. Ta biografia jest kolejnym potwierdzeniem, że Polacy to rycerski naród. Przykro, że książka zapomniana. Polecam z przekonaniem.

Dodaj cytat z książki Lata chmurne - lata dumne